خسارات سیل در سیستان و بلوچستان از زبان مدیرکل ستاد بحران/100 روستا گرفتار سیلاب هستند

خسارات سیل در سیستان و بلوچستان از زبان مدیرکل ستاد بحران/100 روستا گرفتار سیلاب هستند

به گزارش سراج24؛علیرضا شهرکی به تشریح آخرین وضعیت خسارت‌های بارندگی در ۲۱ شهرستان سیستان و بلوچستان سیلزده پرداخت.

مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان افزود: در حوزه شهرستان گلشن، محور کلگان به جالق و جالق به سراوان هم اکنون مسدود است.

این مسؤول ادامه داد: منطقه ایرانشهر امروز بارندگی شدید داشتیم به طوریکه باعث آبگرفتگی و سیلاب در معابر شده است، در حوزه شهرستان نیکشهر و سرباز هم در حال حاضر بارندگی داریم اما محورهای اصلی باز است و مشکل خاصی در این مناطق نداریم.

وی بیان کرد: روستای ناهوک در محدود شهرستان سراوان نیز امروز بارندگی شدید داشتیم که منجر به آبگرفتگی منازل روستایی شده و امدادگران در حال امدادرسانی هستند.

شهرکی گفت: بر اساس آخرین گزارش‌ها از شروع بارندگی‌ها در چند روز اخیر تا ظهر امروز، در حوزه شهری و روستایی ۴۰ خانه تخریب و ۳۰۰ خانه نیاز به بازسازی و تعمیرات دارد.

مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۱۰۰ روستا هم اکنون متاثر از سیلاب و آبگرفتگی هستند، افزود: در مجموع از ۲۶ شهرستان استان ۲۱ شهرستان درگیر باران و سیلاب هستند و قطعا روستاها و معابرشان تحت شعاع بارندگی قرار گرفته است.

وی تعداد تلفات جانی ناشی از بارندگی‌ها در سیستان و بلوچستان را نیز ۵ نفر عنوان کرد و گفت: هیچ مفقودی در جریان بارندگی‌‌ و سیلاب این چند روز نداریم.

اخبار مرتبط

وزیر نیرو: توجه ویژه دولت سیزدهم به توسعه انرژی های تجدید پذیر است

امکان تامین صد درصد پنبه مورد نیاز از تولید داخل وجود دارد

زمان بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه در استان‌های سیل زده افزایش یافت

0 نظر

ارسال نظر

capcha