دانشگاه ها مهارت محور شوند

دانشگاه ها مهارت محور شوند

به گزارش سراج24 ؛ یوسف نوری ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه در شهرستانی که زمینه اشتغال کامل فراهم است نباید فردی بیکار باشد افزود: برای مردم کار کنیم، دانشگاه‌ها آموزش محور نباشند و مهارتها را در نظر بگیرید و آموزش‌های فنی حرفه‌ای را جدی بگیرید.

وی تاکید کرد: دانشگاه‌ها باید دانشجویان را دانش بنیان و کار آفرین تربیت کنند و خانواده‌ها نیز باید جوانان و فرزندان خود را در زمینه کاری و مهارتی ترغیب کنند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: توافقاتی با نماینده انجام شده اما باید آنها عملی کنیم تا برخی موانع رفع شود.

وی با بیان اینکه اعتباراتی برای تکمیل پروژه‌های ناتمام با توجه به سفرهای استانی در نظر گرفته می‌شود بیان کرد: ساختمان بلاتکلیف آموزش پرورش که مثل جنازه روی زمین است و در و پنجره آن را به سرقت برده‌اند باید از زمین بلند شود و برای آموزش ابتدایی راه اندازی و درست شود.

نوری تصریح کرد: یکشنبه آینده طرح رتبه بندی بررسی نهایی و به نتیجه خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در هر سفر استانی برای هر استان بخشی از اعتبارات تعیین می‌شود؛ اظهار کرد: یکی منابع تأمین مالی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام همین سفر است که بیش از چند سال اعتبار استانی برای استان مصوب و تأمین خواهد شد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه بیمارستان قدوسی و علیمرادیان هم مجهز خواهد شد؛ افزود: حضور هیأت دولت در استان منشأ خیر و ب رکت خواهد بود.

اخبار مرتبط

خسارت ۱۸۲ میلیارد تومانی سیل های اخیربه مدارس

کنکور مانع عدم تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت

عذرخواهی نوری به دلیل اعلام دیرهنگام تعطیلی مدارس تهران از سوی استانداری

0 نظر

ارسال نظر

capcha