دولت چهار آیین‌نامه درحمایت از دانش‌بنیان‌ها تصویب کرده است

دولت چهار آیین‌نامه درحمایت از دانش‌بنیان‌ها تصویب کرده است

به گزارش سراج24؛ علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) در بازدید از نمایشگاه اولین رویداد «هم‌افزایی مدیریت ایران» در جمع خبرنگاران گفت: قطعاً بدون استفاده از ظرفیت‌های مردمی و مجموعه‌هایی که واسط دولت برای بهره‌برداری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های مردمی می‌توانند باشند، مشکلات کشور و مردم قابل حل نخواهد بود. یکی از ابزارهایی که به مردم در حل مشکلات کمک می‌کند، معرفی ظرفیت‌های مردمی است.

وی افزود: در این نمایشگاه که به همت مجموعه دستیار امور مردمی‌سازی رئیس‌جمهور انجام شده است، شاهد آن هستیم که همه مقامات ملی و محلی، استانداران، فرمانداران، نمایندگان مجلس و مقامات دولتی دعوت شده‌اند. همچنین شخص رئیس‌جمهور و معاون اول او نیز از نمایشگاه بازدید داشته‌اند.

سخنگوی دولت همچنین خاطرنشان کرد: وزرا نیز تک به تک برای بازدید از غرفه‌های مربوط به حوزه خود آمدند. این مجموعه‌ها و ظرفیت‌های مردمی که حرفی برای زدن دارند باید معرفی شوند. قبل از این، اینگونه بود که مجموعه‌های مردمی به دستگاه‌های اجرایی مراجعه می‌کردند و خود را به نمایش می‌گذاشتند تا بتوانند در حکمرانی مشارکت داشته باشند. نگاه این دولت این است که دولت باید به سراغ مردم برود و دعوت کند و میزبان باشد تا آنها بیایند و ظرفیت‌های خود را به نمایش بگذارند.

بهادری‌جهرمی تصریح کرد: با شعار سال دولت هم با سرعت بیشتری به سمت تقویت این حوزه پیش رفته است. اکنون ۴ آئین‌نامه مختلف در ۴ حوزه نفت که منابع زیادی دارد و سرمایه‌گذاری پرثمری برای مردم دارد، در حوزه صنعت آب و برق، بهداشت و درمان و در حوزه کشاورزی آیین‌نامه‌هایی تصویب شده است که چگونه می‌توانیم منابع را هدایت کنیم. ۳ آئین‌نامه دیگر هم در دستورکار دفتر دولت قرار دارد و ان شاالله پیگیری می‌شود.

وی اظهار کرد: این اقدامات، علاوه بر کارهایی است که دستگاه‌ها در جهت سوق دادن تسهیلات بانکی، منابع مالی و استفاده از ظرفیت‌ها برای رفع نیازهای دولت انجام می‌دهند. مصادیق آنها بسیار است.

سخنگوی دولت گفت: محصولاتی را داشتیم که فقط از منابع خارجی استفاده می‌شد، اما اکنون به سمت محصولات داخلی حرکت کرده است. دولت بسیار جدی است که به این سمت برود، یعنی هم حمایت از اقتصاد داخلی، رشد، اشتغال و توان داخلی انجام شود. ما حتی در دستگاه‌های مختلف، میزبان مردم در فواصل منظم هستیم.

اخبار مرتبط

افسانه‌های نخ نما در حال تبدیل به رویه تکراری در سیستم قضایی آمریکا است

موفقیت دولت، موفقیت کشور قلمداد شود

ایران با همه توان در کنار فلسطین است

0 نظر

ارسال نظر

capcha