در ششمین جلسه شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر چه گذشت؟

در ششمین جلسه شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر چه گذشت؟

به گزارش سراج24؛ از مرکز رسانه قوه قضائیه،  قاضی ابوالقاسم صلواتی در ابتدای این جلسه از دادگاه با فراخواندن متهم جمشید شارمهد به جایگاه از وی خواست تا برابر اتهامات، دفاع کند.

شارمهد در جلسه ششم دادگاه با حضور در جایگاه گفت: جمشید شارمهد فرزند حمید هستم، متولد سال ۱۳۳۴ هجری شمسی، متاهل، ساکن آمریکا _ کالیفرنیا بوده و دارای تابعیت ایرانی _ آلمانی هستم.

قاضی صلواتی در خصوص اتهامات متهم بیان کرد: اتهامات جمشید شارمهد فرزند حمید که براساس کیفرخواست صادره در جلسات دادگاه‌های گذشته قرائت شد، دائر بر افساد فی الارض از طریق هدایت و رهبری گروه تروریستی تندر، طراحی و هدایت اقدامات تروریستی، بمب گذاری در حسینیه شیراز مورخه ۲۴ فروردین سال ۱۳۸۷ که موجب به شهادت رسیدن ۱۴ نفر و مجروح شدن بیش از ۳۰۰ نفر شده است، بمب گذاری در دهانه تونل سد سیوند در شیراز و برنامه ریزی و طراحی جهت ترور مسئولان، برنامه‌ریزی و ساخت بمب جهت انفجار در کتابخانه و حوزه علمیه آیت‌الله گلپایگانی (ره) در قم که منجر به آتش‌سوزی در هتل جهان تهران شد، انفجار در کفشداری حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) و به هلاکت رسیدن تروریست بیژن عباسی در ۳۰ خرداد ۱۳۸۸، انفجار دکل صدا و سیمای شیراز، انفجار بمب صوتی در پالایشگاه آبدانان ایلام، تحریق پالایشگاه شاهرود، افشای اطلاعات طبقه بندی شده مختصات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتباط و همکاری با افسران اطلاعاتی دولت متخاصم آمریکا و رژیم صهیونیستی و تامین مالی اقدامات تروریستی در ایران به مبلغ بیش از ۳۰ هزار دلار است.

قاضی صلواتی همچنین در توضیح دیگر اتهامات شارمهد اظهار داشت: برنامه‌ریزی و طراحی انفجار لوله‌های انتقال نفت بندر گناوه، برنامه ریزی به قصد ترور یکی از مقامات محلی شهرستان مریوان، برنامه ریزی به قصد بمب‌گذاری در سرکنسول گری روسیه در رشت، برنامه ریزی به قصد بمب گذاری در مصلی رشت حین برگزاری نماز جمعه، طراحی و برنامه‌ریزی به قصد ترور استاندار وقت گیلان، طراحی و برنامه ریزی به قصد مسموم کردن آب شرب شهر مقدس قم، برنامه‌ریزی به قصد انفجار در حرم مطهر حضرت معصومه (س)، برنامه ریزی به قصد بمب گذاری در حوزه علمیه امامزاده شاه فیض شیراز، برنامه ریزی به قصد بمب‌گذاری در مسجد دانشگاه شیراز، برنامه ریزی به قصد بمب‌گذاری در سرویس‌های حمل و نقل پرسنل سپاه و بسیج، برنامه‌ریزی به قصد ترور امام جمعه وقت شیراز، برنامه ریزی به قصد سرقت مسلحانه از بانک‌ها و صرافی‌ها، برنامه ریزی به قصد انفجار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، برنامه‌ریزی به قصد انفجار در حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم حسنی در شهرری، برنامه‌ریزی به قصد عملیات تروریستی در مجلس شورای اسلامی، برنامه‌ریزی جهت انفجار در وزارت امور خارجه و طراحی ۳۰ اقدام دیگر که با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) خنثی شده است، تفهیم و قرائت، دفاعیات خود را بیان کنید.  

در ششمین جلسه شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر چه گذشت؟

متهم شارمهد در ابتدای دفاعیات خود گفت: موارد مطرح شده را قبول ندارم.

در ادامه دادگاه قاضی صلواتی از متهم خواست تا در خصوص نحوه جذب به گروهک تروریستی تندر، سرکردگی و هدایت آن و انفجار حسینه شیراز توضیح دهد.

متهم شارمهد افزود: فعالیت من زمانی شروع شد که در حال مهاجرت از آلمان به آمریکا بودم.

متهم شارمهد اظهار داشت: در سال ۲۰۰۲ در آمریکا شرکت نرم افزاری تشکیل دادم و در ادامه به برخی از موضوعات مربوط به تاریخ ایران و اسلام علاقه مند و آنها را تبلیغ کردم.

قاضی صلواتی در ادامه از متهم خواست تا در خصوص انفجار حسینه شیراز توضیح دهد.

متهم شارمهد گفت: این انفجار توسط یکی از انجمنی‌ها به نام مجید راستگو در داخل شیراز انجام شد، راستگو با من تماس گرفت و ارتباط برقرار کرد و گفت: طرحی دارد و می‌خواهد آن را انجام دهد که من به وی گفتم که هر زمان طرح نهایی شد به من اعلام کن.

قاضی صلواتی خطاب به متهم شارمهد گفت: چه پاسخی در خصوص اظهارات و صحبت‌های خانواده معظم شهدای حسینیه شیراز دارید؟

متهم شارمهد گفت: جز تاسف خوردن صحبتی ندارم.

قاضی صلواتی: شما که می دانستی در داخل حسینیه شیراز هم کودک وجود دارد و هم زن.

متهم شارمهد: نه، نمی‌دانستم.

قاضی صلواتی: جزئیات محل را به شما اعلام کرده بودند.

متهم شارمهد: کی اعلام کرده بود؟

قاضی صلواتی: متهمان؛ اسلامیان و راستگو.

به دستور قاضی صلواتی، فیلم مربوط به جلسه دادگاه متهم محسن اسلامیان و اقاریر وی در سال ۱۳۸۷ منتشر شد.

پس از پخش فیلم مذکور قاضی صلواتی خطاب به متهم شارمهد گفت: در این رابطه چه توضیحی دارید؟

متهم شارمهد در پاسخ به سوال ریاست دادگاه پاسخی نداد.

قاضی صلواتی: مسئولیت انفجار حسینیه شیراز را در بیانیه خود برعهده گرفتی؟

متهم شارمهد: بله اما من کاری انجام ندادم.

به دستور قاضی صلواتی فیلم بیانیه متهم شارمهد پس از انفجار حسینه شیراز در جلسه دادگاه پخش شد.

قاضی صلواتی در ادامه گفت: تمام ایمیل‌های شما موجود است که دستور انفجار در حسینیه شیراز را صادر کردید.

به دستور قاضی صلواتی فیلم مربوط به اظهارات اسلامیان در جلسه دادگاه سال ۱۳۸۷ در خصوص ارتباطشان با متهم جمشید شارمهد، در جلسه دادگاه پخش شد.

قاضی صلواتی در ادامه با اعلام ختم این جلسه از دادگاه گفت: زمان برگزاری جلسه بعدی متعاقبا اعلام خواهد شد.

گروه انجمن پادشاهی ایران (تندر)، یک گروهک تروریستی و ضد انقلاب است که در جریان گروه‌های معاند و طرفداران رژیم پهلوی فعالیت می‌کند. موسس این گروهک طبق اطلاعات در دسترس فتح‌الله منوچهری با نام مستعار فرود فولادوند است و تا سال ۱۳۸۵ سرکردگی آن را برعهده داشته، اما پس از او، جمشید شارمهد در همان سال مسئولیت آن را برعهده گرفته است.

شارمهد ۱۱ مرداد ۹۹ توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد و اکنون پرونده رسیدگی به جنایات و اقدامات این گروهک تروریستی در جریان است و تاکنون ۶ جلسه آن برگزار شده است.

اخبار مرتبط

ورود گروه‌های قومی به ماجرای مهسا امینی؛ آتش زدن پرچم ملی ایران نشانه چیست؟

پیاده‌روی اربعین و معجزه سلامت جسم!/از دفع سنگ کلیه تا تنظیم فشار و قندخون

شرایط معافیت سربازی پسران زنان سرپرست خانوار/پرداخت مستمری به خانواده چندقلوها

0 نظر

ارسال نظر

capcha