۴۰ اسیر فلسطینی اعتصاب غذا کردند

۴۰ اسیر فلسطینی اعتصاب غذا کردند

به گزارش سراج24؛ از القدس العربی، باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد، ۴۰ اسیر فلسطینی در حمایت از «خلیل عواوده» و «رائد ریان» که در اعتراض به بازداشت اداری در اعتصاب غذا هستند، اعتصاب غذا کردند.

اداره امور اسرا و آزادگان فلسطینی نیز اعلام کرد، ۷۵ اسیر فلسطینی نیز امروز (یکشنبه) در حمایت از ریان و عواوده اعتصاب غذای خود را آغاز خواهند کرد.

رائد ریان و خلیل عواده ۲ اسیر فلسطینی که بیش از ۱۰۰ روز است در زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده‌اند در اعتراض به جنایت‌های صهیونیست‌ها همچنان به این عمل ادامه می‌دهند.

رائد ریان ۲۸ ساله از شهرک «بیت دقو» در غرب قدس برای ۱۰۰ امین روز متوالی به اعتصاب غذا ادامه می‌دهد و از سوی دیگر خلیل عواده ۴۰ ساله از شهرک «اذنا» در غرب الخلیل به علت خلف وعده طرف صهیونیستی مبنی بر آزادی‌اش از ۱۳ روز پیش اعتصاب غذای خود را از سرگرفته است.

وی پیشتر به مدت ۱۱۱ روز دست به اعتصاب غذا زد.

تا پایان ماه ژانویه گذشته شمار اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی ۴۵۰۰ نفر بوده که ۳۴ نفر از آنان زن و ۱۸۰ نفر نیز کودک بودند.

همچنین اسرای فلسطینی از سال ۲۰۱۱ تا پایان سال گذشته (۲۰۲۱) بیش از ۴۰۰ بار دست به اعتصاب غذاهای فردی زدند.

نهادهای حقوقی فلسطینی تاکید کردند که نزدیک به ۶۰۰ نفر از اسرای فلسطینی بیمارند که ۴ نفر از آن‌ها به سرطان مبتلا هستند.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین المللی کیفری خواسته‌اند تا تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع تر آغاز کند.

اخبار مرتبط

واژه "اسرائیل" از بخش فروش بلیط جام جهانی قطر در سایت فیفا حذف شد

آمریکا باید به نگرانی‌های منطقی ایران درباره بازگشت به برجام پاسخ دهد

جنگ برای آمریکا ابزار سلطه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha