خطیب‌زاده: پیروزی انقلاب مسیر به سمت نا امیدی را عوض کرد

خطیب‌زاده: پیروزی انقلاب مسیر به سمت نا امیدی را عوض کرد

به گزارش سراج24؛ سعید خطیب زاده مشاور وزیر امور خارجه صبح امروز در شانزدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور در مشهد اظهار داشت: دانشجویان ایرانی خارج از کشور بخش مهمی از قدرت مسئول و مقبول ایران هستند که به وسیله آنها جا به جا کردن مرزهای دانش ممکن است چرا که جمهوری اسلامی ایران با شناخت از ظرفیت‌های خود به دنبال تصویر ایران قدرتمند، مقبول، مسوول، خیرخواه و متفاوت از نظام سلطه است.

خطیب زاده افزود: جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی هویتی به ایران بخشید که این کشور را در تراز جدید جهانی قوی کرده است به طوری که امروز محور شرق سه پایتخت تهران، مسکو و پکن دارد که محورهای سیاسی، نظامی و اقتصادی هستند و نظام سلطه می‌خواهد هر سه را بزند.

مشاور وزیر امور خارجه گفت: نظام بین الملل نظام کنش و واکنش است در رژیم طاغوت همه کارها واکنشی بود و قدرت کنش نداشتیم اما امروز این گونه نیست امروز دشمن می‌خواهد چهره و گفتمان ایران را طوری نشان دهد که بگوید ما نمی‌توانیم.

وی با بیان این مطلب که امروز موظف هستیم جایگاه خود را به دست آوریم خاطرنشان کرد: دشمن همواره به دنبال شکست ایران در تمام زمینه‌های دیپلماسی است اما ما باید بتوانیم در دنیا به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنیم و آن را برای همیشه تثبیت کنیم. همان‌طور که پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسیر به سمت ناامیدی را عوض کرد و دشمنان امروز به خاطر راه سومی که انقلاب جلو راه ملتها گذاشته است ترس دارند نسل آینده نیز باید رهروی این راه باشد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha