حمله سایبری به وبسایت خطوط هوایی ترکیه

حمله سایبری به وبسایت خطوط هوایی ترکیه

به گزارش سراج24؛ به نقل از شبکه سومریه، منابع عراقی شامگاه جمعه از حمله سایبری به وبسایت خطوط هوایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) خبر دادند.

بر اساس این گزارش، منابع عراقی اعلام کردند که وبسایت ترکیش ایرلاینز هدف حمله سایبری قرار گرفت و یک گروه عراقی مسئولیت آن را برعهده گرفته است.

حمله سایبری به وبسایت ترکیش ایرلاینز در حالی است که دو روز پیش درپی بمباران گردشگاهی در استان دهوک واقع در شمال عراق ۹ نفر کشته و ۳۱ تن دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که وزارت امور خارجه ترکیه مسئولیت این حمله را برعهده نگرفت و آن را به گردن پ ک ک انداخت.

حمله توپخانه ای ترکیه به استان دهوک در اقلیم کردستان با واکنش گسترده، گروه‌ها، شخصیت‌ها و مقامات فعلی و سابق عراق مواجه شد.

بر همین اساس نخست وزیر عراق در واکنش به این حمله ترکیه تاکید کرد که بغداد حق واکنش به تجاوز ترکیه را برای خود محفوظ می‌داند و دولت برای حفاظت از شهروندانش همه اقدامات لازم را در پیش خواهد گرفت.

همچنین بغداد در واکنش به این حمله ترکیه، به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کرد.

در همین حال، قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق خواستار خویشتنداری در امر پاسخ به تخلفات ترکیه و نقض مکرر حاکمیت این کشور شد.

وی روز جمعه در جریان سخنرانی خود در کنفرانس بین المللی غدیر گفت: دو روز پیش نیروهای ترکیه یک تفرجگاه را در استان دهوک بمباران کردند و نیروهای ملی با موضعی یکپارچه، بمباران ترکیه را محکوم کردند.

مشاور امنیت ملی عراق افزود: در پاسخ به این اقدامات غیرقانونی خواهان خویشتنداری هستیم.

اخبار مرتبط

مسائل عمده مربوط به احیای برجام حل شده است

تهران خواستار تضمین‌هایی برای احیا و حفظ برجام است

درحال بررسی پاسخ ایران هستیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha