برگزاری همایش ناظرین عضو شبکه بازرسی و نظارت بر انتخابات دورود

برگزاری همایش ناظرین عضو شبکه بازرسی و نظارت  بر انتخابات  دورود

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله هاشم نیازی خرم‌آبادی  در حاشیه همایش فصلی ناظرین عضو شبکه بازرسی و نظارت  بر انتخابات شهرستان دورود به مناسبت سالروز تأسیس شورای نگهبان  که  در این شهرستان برگزار شد،  ضمن تبریک عید غدیر با اشاره به   اینکه بالاترین عید در اسلام  عید  غدیر است، اظهار داشت : همه‌ی عیدهای دیگر مقدمه عید غدیر است، در حقیقت این عید بیعت با ولایت و امامت است.

وی با بیان اینکه در زمینه گام دوم انقلاب  ما باید  خودمان را  برای ساختن  یک الگوی جامعه تمدن  ساز آماده کنیم، افزود: این تمدن باید الگو برای همه کشورهای منطقه اسلامی و آزادی‌ بخش باشد؛  که  همه‌این‌ها مقدمه  شود، برای تمدن جهانی که آن حکومت عدل جهانی است .

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری خطاب به ناظران  عضو شبکه بازرسی و نظارت بر انتخابات شهرستان دورود  از زحمات آنان در امر نظارت بر انتخابات تقدیر و تشکر کرد و گفت:   شما (ناظرین دفتر نظارت بر انتخابات) مرزداران این نظام  هستید. شما به‌عنوان. یک امانت دار باید از رای مردم حفاظت کنید.

نیازی  خرم آبادی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد:  این رای‌ها سالم پایه ی مردمی نظام ما باید  باشد که ان شاء الله امام زمان (عج)  عنایت کند  این امانت را بدست آیندگان برسانیم  این را باید همه توجه کنیم.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری  خطاب به ناظرین، رابطین و همه مسئولان گفت: دلسرد نشوید، محکم در مسیرتان باشید و از هیچ ملامت  ،حرف ، حدیث و فضای مجازی  شما عقب نشینی نکنید؛ در این مسیر سنگین دچار لغزش نشوید.

تیمور سپهوند  نیز در این  همایش  اظهار داشت: شبکه نظارت  شورای نگهبان با یک شبکه ناظرین مردمی که متشکل از ۱۲ هزار نفر از اقشار مختلف است  از این تعداد، حدود  ۱۰ هزار نفر عوامل فعال در شبکه نظارت  استان لرستان فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه شبکه نظارت شورای نگهبان استان  لرستان افراد دلسوز، شجاع، بصیر،متعهد، دشمن شناس دارد ، افزود: شبکه ناظرین شهرستان دورود  افراد مومن، انقلابی، شجاع ، بابصیرت  و  از بهترین عناصر  این استان هستند.

مسئول دفتر هیئت نظارت شورای نگهبان لرستان با اشاره به اینکه ستون های اصلی و   تزلزل ناپذیری جامعه اسلامی  امام  خمینی(ره) باعث شده  تا ۴۳ سال از انقلاب اسلامی بگذرد، گفت: به فضل پروردگار با قدرت نظام پیشرفت می‌کند و این به خاطر یک عمر  مجاهدت روحانیت ،  فقهای عزیز  و در راس همه  حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی  خاطر نشان کرد: شورای نگهبان نگذاشته است که اسلامیت نظام اسلامی و جمهوریت  این نظام به انحراف برود و با تمام قدرت  براساس حجت شرعی و قانونی در انتخابات ها ، بررسی صلاحیت ها و  تصویب قوانین  با بصیرت و بررسی کامل ورود پیدا  کرده است.

سپهوند با اشاره به اینکه شورای نگهبان، سپاه پاسداران و روحانیت  همواره مورد هجمه دشمنان نظام است، بیان کرد: برخی در داخل و خارج با تبعیت از بیگانگان قصد تخریب را دارند، اما   یک قدم پا پس نکشید.

مسئول دفتر هیئت نظارت شورای نگهبان لرستان با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی بار سنگینی بر دوش مردم واقعا تحمیل می‌کند، گفت: باید وقتی مشکلات را می‌بینیم بزرگنمایی نکنیم، باید به صورت منطقی مطرح کنیم، این ایرادی هم ندارد.

سپهوند  با تأکید بر اینکه مشکلات  اقتصادی باید رفع شود، گفت:  مدیران ضعیف باید کنار گذاشته شوند؛  مدیران توانمند باید مشغول به کار شوند.

مسئول دفتر هیئت نظارت شورای نگهبان لرستان در ادامه سخنان خود  خاطر نشان کرد: مدیران باید زمام امور را بیشتر عهده دار شوند و در جهت حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی، معیشتی مردم  تلاش کنند.

وی به تأکید امامین انقلاب از عملکرد شورای نگهبان  و  به اصل چهارم قانون اساسی  اشاره کرد و گفت: کلیه قوانین و مقررات مدنی،جزایی، مالی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی و سیاسی  و...  باید براساس موازین اسلامی است.

مسئول دفتر هیئت نظارت شورای نگهبان لرستان در ادامه سخنان خود تصریح کرد:  اصل چهارم قانون اساسی بر اطلاق یا عموم همه اصول قانون اساسی و قوانین و مقرات دیگر حاکم است و تشخیص این امر به عهده شورای محترم نگهبان است  که از اسلامیت و جمهوریت نظام پاسداری و حراست می کند.

سپهوند خاطر نشان کرد:  اصل ۹۱ ،۹۴و۹۹ قانون اساسی  بر چگونه شورای نگهبان از اسلامیت و جمهوریت نظام پاسداری می‌کند ؛  بر اساس اصل ۹۴ قانون اساسی که اگر شورای نگهبان در کنار مجلس نباشد، مصوبات مجلس بر اساس قانون نامعتبر  است و اجرا و رسمیت مصوبات مجلس  با وجود و تائید شورای نگهبان قابل اجراست.

گزارش: هانیه حقیقی

اخبار مرتبط

نقش مهم خبرنگاران در حل مشکلات/ حمایت سپاه دورود از اصحاب رسانه

تنش شدید آبی در دیار چشمه‌ها

برگزاری اجتماع بزرگ "سلام فرمانده" در دورود

0 نظر

ارسال نظر

capcha