وزیر بهداشت:

تزریق ۱۵۱ میلیون دز واکسن کرونا استقبال و حمایت مردم را نشان می دهد

تزریق ۱۵۱ میلیون دز واکسن کرونا استقبال و حمایت مردم را نشان می دهد

به گزارش سراج24؛ بهرام عین الهی عصر چهارشنبه و در حاشیه اولین مراسم و آیین دانش آموختگی دانشجویان علوم پزشکی در بارگاه رضوی و در جمع خبرنگاران افزود:این موضوع نشان می دهد، واکسیناسیون مخالف جدی ندارد و تعداد مخالفان خیلی کم است و شاید مخالفت ها را همچون سرو صدا دانست که در مقابل واقعیت صورت گرفته است.

وی بیان کرد: بر اساس آمارها تاکنون ۹۵ درصد مردم کشور حداقل یک دز واکسن را دریافت کرده‌اند و برای ۸۶ درصد نیز دو مرحله واکسن تزریق شده است که نشان از حمایت مردم از این امر دارد.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  اظهار کرد:آمار واکسیناسیون مردم کشور ما، در دنیا بی نظیر است.

او همچنین با اشاره به برگزاری مراسم و آیین  دانش آموختگی دانشجویان علوم پزشکی در بارگاه رضوی نیز گفت: حضور در این حرم برای مراسم دانش آموختگی دانشجویان علوم پزشکی، افتخاری است که برای اولین بار شکل گرفته است.

عین الهی افزود:این امر نشان دهنده این است که جوانان ما تابع فرمانده هستند و امام رضا(ع) را فرمانده خود می‌دانند و عهدی که اینجا بسته می‌شود نیز از این منظر دارای اهمیت است که نشان می دهد جوانان ما همواره با انقلاب اسلامی ایران هستند و از آن دفاع خواهند کرد.

وی همچنین در این مراسم بیان کرد:شغل هایی که به موضوع سلامت مردم ارتباط دارد اهمیت دارد و متخصصان این امر در کنار کسب علم، معرفت و اخلاق نیز به دست می‌آوردند و مردم نیز به آنها احترام می‌گذاشتند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: بعد از انقلاب علوم پزشکی ما متحول شد و قویترین کادر سلامت منطقه مربوط به کشور ما است و کشورهای همسایه نیز برای درمان به ایران می آیند و ما در نهایت باید به سمت مرجعیت علمی که تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است ،حرکت کرد.

او با اشاره به مشورت گرفتن در امر درمان بیماران گفت: در استفاده از ابزار باید توانایی به دست آورید تا خطاهای اندک پزشکی به کمترین حد ممکن خود برسد.

عضو کابینه سیزدهم افزود:باید در کنار علم خود را به زیور اخلاق نیز بیاراییم تا خدمتگذار خوبی برای مردم باشیم همانگونه که در دوران کرونا شاهد رشادت های کادر درمان و اهدای شهدایی در حوزه سلامت بودیم.

در این مراسم ۸۸۸ دانش آموخته به نمایندگی از ۶هزار فارغ التحصیل و دانش آموخته رشته های علوم پزشکی با امام رضا (ع)عهد خدمت بستند.

همچنین از تعدادی از خانواده های شهدای مدافع سلامت تجلیل شد .

اخبار مرتبط

اطلاع رسانی درست ستاد مدیریت بحران خسارات سیل دماوند را کاهش داد

بسته های حمایتی ویژه متناسب با حوزه های هنری به فعالان تعلق می گیرد

دولت ارز را رها نکرده است/واگذاری دارائی های راکد

0 نظر

ارسال نظر

capcha