پوتین:

غرب با چپاول دیگران توانست به برتری برسد

غرب با چپاول دیگران توانست به برتری برسد

به گزارش سراج24؛ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز چهارشنبه در مراسمی در مسکو تصریح کرد: غرب با دزدی از دیگران توانست از بقیه در جهان جلو بزند!

رئیس جمهور روسیه در سخنان خود در این خصوص گفت: غرب برتری جهانی خود را تا حد زیادی مدیون غارت تاریخی مردمان دیگر در سراسر جهان است و هیچ مُدلی از توسعه برای ارائه به دیگران نیز ندارد.

«ولادیمیر پوتین» در این خصوص اضافه کرد: الگوی برتری کلی به اصطلاح «میلیارد طلایی» ناعادلانه است. چرا باید این «میلیارد طلایی» در میان جمعیت کره زمین بر دیگران مسلط شود و قوانین رفتاری خود را تحمیل کند؟

وی در این باره تأکید کرد: بر اساس توهم «انحصارطلبی»، این مِدل مردم را به جایگاه درجه اول و دوم تقسیم می کند. بنابراین در ذات خود نژادپرست و نُواستعمارگر به شمار می آید. ایدئولوژی جهانی گرایی و فرضا لیبرال که زیربنای آن است، به طور فزاینده ای ویژگی های تحکم را به دست آورده، از پیشرفت خلاقانه، خلاقیت تاریخی آزادانه، جلوگیری می کند.

این مقام روسیه اضافه کرد: البته این «میلیارد طلایی» تصادفی «طلایی» نشده است، دستاوردهای زیادی را نیز به دست آورد؛ اما تنها به دلیل تحقق برخی ایده ها نبود که توانست به این جایگاه برسد؛ بلکه تا حد زیادی به دلیل سرقت، جایگاه کنونی خود را به دست گرفت. (دزدی) از دیگر مردم - هم در آسیا و هم در آفریقا. این چیزی است که اتفاق افتاده است.

«پوتین» در ادامه افزود: مهم نیست که چقدر نخبگان غربی و به اصطلاح فراملی برای حفظ نظم موجود تلاش می کنند. دوران جدیدی در راه است، مرحله جدیدی در تاریخ جهان در حال روی دادن است و تنها دولت های واقعاً مستقل می توانند پویایی بالایی را برای رشد و پیشرفت تضمین کرده و نمونه ای برای آن باشند. غرب نمی تواند مدل خودش برای آینده را عرضه کند و بگوید که وقت آن رسیده که برای دوران جدید ایده های قوی مطرح کنیم.

اخبار مرتبط

سازشکاران پا پس کشیدند؛ جشن تل آویو در سالگرد توافقنامه‌ سازش لغو شد

صدر خواستار تظاهرات مسالمت آمیز میلیونی در بغداد شد

رسیدگی به اختلاف خانوادگی به سبک پلیس آمریکا با شلیک گلوله

0 نظر

ارسال نظر

capcha