رئیس کل دادگستری استان یزد خبر داد؛

اعطای مرخصی ۳ روزه به سادات زندانی حائز شرایط در یزد

اعطای مرخصی ۳ روزه به سادات زندانی حائز شرایط در یزد

به گزارش سراج24؛ غلامعلی دهشیری صبح امروز در نشست با رؤسای حوزه های قضایی و دادستان های سراسر استان یزد، اظهار داشت: علم، دانش، مهارت و تجربه قضایی در رأی یک قاضی متجلی می شود لذا باید اهتمام قضات در وهله اول به اتقان آراء باشد.

وی با بیان اینکه اتقان آراء از مطالبات اصلی مقام معظم رهبری، رئیس قوه قضاییه و از موارد تأکید شده در سند تحول قضایی است، تصریح کرد: از مولفه های تحول و تعالی قوه قضاییه، صدور آراء متقن، مستدل و مستند است.

رئیس کل دادگستری استان یزد بیان کرد: استناد به مواد قانونی و اصول حقوقی و تأسی به آراء وحدت رویه و نظریات اداره حقوقی در صورت نیاز در زمینه های شکلی و ماهوی را زمینه ساز مستند بودن آراء دانست و گفت: ذکر ادله اثباتی با توجه به دلیل و دفاعیات، دال بر مستدل بودن رأی است.

دهشیری، برگزاری جلسات نقد رأی، نشست های مستمر قضایی، کارگاه های علمی و عملی، بازرسی های آموزشی، تقویت روحیه پژوهش و تحقیق و بهره گیری از قاضی معین را از جمله اقدامات دادگستری استان در مسیر اتقان آراء ذکر کرد و بیان داشت: تشویق قضات فرهیخته در قالب جشنواره های رأی برتر در رده مختلف دادسرا، بدوی و تجدید نظر و داوران از جمله برنامه هایی است که انجام گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان یزد بر مقابله با زمین خواری و تصرفات اراضی دولتی، مقابله با تغییر کاربری و جلوگیری از تخریب بستر ها و حریم رودخانه ها تأکید کرد و اظهار داشت: رؤسای حوزه های قضایی و دادستان ها نسبت به تعیین تکلیف پرونده های کثیرالشاکی و احیای حقوق عامه و حقوق شهروندی اهتمام ویژه داشته باشند.

دهشیری با اشاره به فرا رسیدن عید سعید غدیر خم یادآور شد:‌ دادستان های سراسر استان اگر از سادات در بند زندانی حائز شرایط مرخصی دارند ضمن بررسی ابعاد پرونده و ضمن رعایت حقوق شکات با بهره گیری از نهادهای سازشی زمینه ساز آزادی آنان از بند زندان و یا مرخصی سه روزه اقدام و شرایط بازگشت به آغوش خانواده در ایام عید غدیر فراهم کنند.

اخبار مرتبط

آزادی ۱۲۶ زندانی جرایم غیر عمد در خراسان شمالی

تخلفی در زمینه واردات نهاده‌های دامی صورت نگرفته است

شرایط بسیار سخت خشکسالی را پیش رو داریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha