نماینده مجلس:

باید برای فرارهای مالیاتی جریمه سنگین در نظر بگیریم

 باید برای فرارهای مالیاتی جریمه سنگین در نظر بگیریم

به گزارش سراج24؛ رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی اظهار داشت: متاسفانه در کشورمان فرار مالیاتی زیادی داریم و تنها قشری که  به طور کامل مالیات خود را می پردازند، کارمندان هستند که قبل از واریز حقوق مالیات از آنها کسر می شود.

وی افزود: برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی، سیستم مالیاتی کشور نیازمند تغییری اساسی است، برای مثال باید از افرادی که با دریافت وام خانه ساختند و از اجاره دادند آن امتناع می کنند، مالیات اخذ شود و به همین دلیل در مجلس مالیات بر خانه های خالی تصویب شد تا از افزایش اجاره بها جلوگیری شود.

نماینده تاکستان در مجلس گفت: در اروپا برای دیدن شبکه های تلویزیون از افراد مالیات می گیرند، این در حالی است که بسیاری از افراد در ایران برای فرار از پرداخت مالیات در مطب، مغازه و....از کارتخوان استفاده نکرده و افراد را مجبور به پرداخت پول نقد می کنند.

وی با بیان اینکه برای فرارهای مالیاتی باید جریمه سنگین در نظر گرفت، گفت: بهترین کشور از نظر اداره امور، کشوری است که برای تامین درآمد خود به پایه های محکم مالیاتی اتکا کرده باشد.

نماینده قزوین در مجلس افزود: دولت باید بستری شفاف برای افراد جامعه مشخص کند که در آن مالیات پرداختی و نحوه هزینه کرد آن مشخص باشد؛ زمانی که مردم نتیجه پرداخت مالیات را در جامعه ببینند، میل و رغبت بیشتری برای  این پرداخت پیدا می کنند.

رحمانی در پایان خاطرنشان کرد: سامانه مودیان برای شروع شفاف سازی و اخذ مالیات عادلانه حرکت تاثیر گذار و خوبی است ولی باید در روند فعالیت آن نظارت و راستی آزمایی در این سامانه به طور کامل انجام شود.

اخبار مرتبط

نماینده مجلس: واردات خودرو التهابات بازار را کاهش می‌دهد

واردات خودرو نباید در اختیار خودروسازان قرار گیرد

مشترکان بد مصرف گاز جریمه می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha