مصرف برق این هفته رکورد می زند

مصرف برق این هفته رکورد می زند

به گزارش سراج24؛ رجبی مشهدی در ارتباط با رسانه ملی بخش خبری 12 شبکه خبر افزود: امروز تقریبا نسبت به شنبه گذشته حدوداً 2 هزار و 500 مگاوات مصرف برق در کشور بالاتر است و مصرف برق حداقل 65 هزار مگاوات را پشت سرگذاشته و هواشناسی برای این هفته هوای بسیارگرم را پیش بینی کرده است و برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه هوای خیلی گرم را داریم و مصرف برق شاید یک رکورد جدیدی را ثبت کند.

سخنگوی صنعت برق گفت: امروز پیش بینی این است که مصرف برق حدود 66 و 500 هزار مگاوات و حتی بیشتر برسد که اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در خصوص همراهی مردم در کاهش مصرف برق که در ساعت اوج مصرف اتفاق افتاده افزود: کاهش مصرف در بخش خانگی خیلی مطلوب بوده و حدود 38 درصد از مشترکان خانگی در قبض های برق که در خردادماه صادر شده مشمول پاداش مدیریت مصرف شدند و این نشان می دهدکه مردم همراهی خوبی در مصرف برق دارند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: این هفته گرمترین هفته تیرماه پیش بینی شده و برای تامین برق پایدار و مطمئن هیچ مشکلی نخواهیم داشت و به خوبی برق را تامین می کنیم.

رجبی مشهدی درخصوص دلیل افزایش تقاضای برق افزود: به طور خاص امروز در نوار شمالی کشور هوا بسیار گرمتر است که این خود باعث افزایش مصرف برق به حدود 500 - 600 مگاوات بیشتر می شود و این عدد معادل یک نیروگاه بزرگ است که به مصرف برق در نوار شمالی کشور اضافه شده است.

سخنگوی صنعت برق در خصوص احتمال مسافر پذیری نوار شمالی کشور گفت: در هتل ها و مراکزی که اقامت دارند مدیریت مصرف را جدی،کولرهای اضافی را خاموش کنند و دمای کولرها گازی را روی 25 درجه تنظیم کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برق ایران در راه اروپا

آیا رانندگی با موتورسیکلت‌های برقی و سبک هم به گواهینامه نیاز دارد؟

مدیریت بار مشترکان پرمصرف/ قطع برق در برنامه نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha