آمار فوتی های کرونا در تهران

آمار فوتی های کرونا در تهران

 از 24 تیر ۲۵ تیرماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۷۰۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۵۳۲ نفر از آنها بستری شدند ومجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۷۲۷ نفر رسید.

کرونا تاکنون جان ۱۴۱ هزار و ۴۸۶ نفر را در کشور گرفته است

بر اساس این گزارش،  مجموع جان باختگان این بیماری تا روز 25 تیر به ۱۴۱ هزار و ۴۸۶ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۶۷ هزار و ۶۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.۴۴۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.تا کنون ۵۲ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۱۵۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

در حال حاضر ۱۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

 احتمال افزایش شهر شهرهای قرمز تا دو هفته آینده وجود دارد

هر چند مسوولان مرتبط در این زمینه اعلام کرده است احتمال افزایش شهر شهرهای قرمز تا دو هفته آینده وجود دارد.همچنین از شهروندان خواستند که دوزهای یادآور واکسن را تزریق کنند.

میزان آمار فوتی های ناشی از کرونا در تهران فعلا تک رقمی است اما روزانه حدود 200 غیرکرونایی در بهشت زهرا دفن می شوند.

آمار مرگ و میر ناشی از کرونا تک رقمی است/روزانه 200 نفر در تهران می میرند

سعید غضنفری مدیر عامل سازمان بهشت زهرا شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس می گوید: آمار فوتی های ناشی از کرونا زیر 10 نفر است و در برخی روزها 2 تا3 نفر بوده است.

وی ادامه داد: روزانه بین 170 تا 200 متوفی غیرکرونایی در تهران داریم.

غضنفری در خصوص توسعه آرمستان تهران به فارس گفت در این زمینه در حال انجام مطالعه هستیم و نقاطی در نظر گرفته شده که در حال بررسی کارشناسی است.

کرونا دوباره در حال اوج گرفتن است و کارشناسان می گویند که بدن‌درد و گلودرد، کرونا محسوب می‌شودو  بیمارستان‌ها در آماده‌باش هستند.

 برخی از افراد ممکن است با وجود زدن واکسن، مبتلا شوند؛ لذا باید بدانیم واکسن ایمنی کامل ایجاد نمی‌کند، اما در کاهش مرگ و میر بسیار اثربخش است.

 

هر کسی با علائم بدن درد و گلو درد مراجعه کند برای ما کرونا محسوب می‌شود

علیرضا زالی فرمانده عملیات مقا بله با کرونا در استان تهران معتقد است که به دلیل این که  سهم تست‌ها نه تنها در تهران بلکه در سایر  شهرها نیز کم شده ممکن است با کاهش کاذب بیماری مواجه شویم؛ بنابراین بهترین مدل علائم سندرومیک است و هر کسی با علائم بدن درد و گلو درد مراجعه کند برای ما کرونا محسوب می‌شود.

مرگ آفرینی سوش جدید این بیماری /هنوز آمار مشخصی در دنیا نسبت به میزان بیماری زایی این ویروس و همچنین مرگ و میر ناشی از  آن وجود ندارد

وی درباره مرگ آفرینی سوش جدید این بیماری گفت: هنوز آمار مشخصی در دنیا نسبت به میزان بیماری زایی این ویروس و همچنین مرگ و میر ناشی از  آن وجود ندارد و به اجماع نرسیدند اما باید جانب  احتیاط را در نظر گرفت و این سویه را مانند آنفلوآنزا ندانیم. بیمارستان ها نیز مانند مراکز واکسیناسیون در آ مادگی کامل هستند. 

باید قبل از استقرار کامل بیماری، واکسیناسیون به شکل کامل انجام شود.در این روزها که هنوز ویروس به طور کامل در جامعه چرخش نداشته، از این فرصت طلایی برای واکسیناسیون دز یادآور استفاده شودو اگر کسی دو دز زده برای دز سوم و اگر کسی 3 دز  زده برای دریافت دز  چهارم واکسن اقدام کند.

بر اساس این گزارش، سبد واکسن در حال حاضر متنوع است و بیشترین میزان واکسن سینوفارم و آسترازنکا و پاستوکوک است. واکسن برکت پلاس هم مجوز لازم را دریافت کرده  و مردم می توانند به طور خاص از این واکسن برای این سویه استفاده کنند.

لزوم استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی

استانداری تهران هم  بر لزوم استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی تاکید کرد ه و استاندار گفته است  در هفته‌های گذشته به لطف خداوند تعداد مرگ‌ومیر ما در برخی روزها به صفر رسیده بود، اما در حال حاضر در همه شاخص‌ها شاهد رشد نسبی هستیم. به شکلی که تعداد مبتلایان، بستری‌ها و مرگ‌ومیر افزایش پیدا کرده و در برخی مناطق آمار مرگ‌ومیر دو رقمی شد.

بر اساس این گزارش، هر فردی به هر دلیلی علائم بالینی و یا نشانه‌هایی از سرماخوردگی دارد، خود مراقبتی و قرنطینه را در دستور کار قرار دهد و وارد فضای جامعه نشود. در حال حاضر جهشی در این ویروس داشته‌ایم که براساس گزارشی که در دانشگاه‌های علوم پزشکی داده‌اند میزان فراگیری و گسترش این ویروس افزایش چشم‌گیری داشته به شکلی که هر فرد می‌تواند ۱۶ تا ۱۸ نفر را مبتلا کند، لذا اگر کسی علائم دارد باید مراقبت کند.

 در اماکن عمومی همچون بازارها و حمل و نقل عمومی مترو استفاده از ماسک کاهش پیدا کرد

باید پروتکل‌های بهداشتی  رعایت شود ودر هفته‌های اخیر استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در کشور و استان تهران به حداقل رسیده چرا که تصور مردم این است که بیماری کرونا ریشه‌کن شده به شکلی که در اماکن عمومی همچون بازارها و حمل و نقل عمومی مترو استفاده از ماسک کاهش پیدا کرده است. شهروندان باید دوباره از ماسک استفاده کنند تا میزان ابتلا کمتر شود.

 با اجرای طرح واکسیناسیون شاهد کاهش قابل توجه مرگ و میر و شیوع ویروس کرونا بودیم که در برخی از روزها مرگ و میر به صفر رسید.در چند ماه اخیر در زمینه رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن کمتر توجه شد و همین موضوعات باعث شد که ابتلا به این ویروس دوباره افزایش پیدا کند.

اخبار مرتبط

رکورد متوفیان پایتخت شکست / کرونا منحوس همچنان می تازد

0 نظر

ارسال نظر

capcha