مذاکرات با ایران مثبت است

مذاکرات با ایران مثبت است

به گزارش سراج24؛ به نقل از المیادین، فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان در پایان نشست امنیت و توسعه در جده با بیان اینکه محور این نشست شراکت با ایالات متحده بود، افزود: تلاش برای تحمیل ارزش‌ها بر سایر کشورهای نتایج عکس می‌دهد.

وی افزود: هیچگونه طرحی در مورد همکاری نظامی یا همکاری در زمینه فناوری با اسرائیل در این نشست یا پیش از آن مطرح نشد و طرحی به نام ناتوی عربی وجود ندارد.

فیصل بن فرحان تاکید کرد: مذاکرات با ایران مثبت بوده است ولی هنوز به هدف خود نرسیده است. چیزی به نام ناتوی عربی در این نشست مطرح نشد و من نمی دانم این اسم را از کجا آورده اند.

وزیر خارجه عربستان با بیان اینکه موضوع نفت به طور ویژه در نشست جده مطرح نشد، افزود: سازمان اوپک پابرجاست و به فعالیت خود بر اساس نیازهای بازار به صورت مطلوب ادامه می دهد و ریاض نیز آنچه برای تحقق تعادل در بازار نفت ضروری باشد را انجام می دهد.

فیصل بن فرحان ادامه داد: راه حل های دیپلماتیک تنها راه حل تعامل با ایران است، ما به شدت به اقدامات چند جانبه باور داریم و از حل و فصل اختلافات از طریق سازمان های بین المللی حمایت می کنیم.

وی افزود: بحثی در مورد همکاری دفاعی میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و اسرائیل مطرح نشد و مهمترین مسئله ای که در نشست جده مطرح شد، مشارکت کشورهای ما در تنظیم دستور کار جهانی برای حفظ منافعمان است.

وزیر خارجه عربستان گفت: تولید ۱۳ میلیون بشکه نفت در روز حداکثر ظرفیتی است که ریاض به آن دست خواهد یافت.

فرحان اظهار داشت: همه هواپیماهای جهان تا زمانی که قوانین هوانوردی را رعایت کنند، می تواند از حریم هوایی عربستان عبور کنند.

اخبار مرتبط

در مذاکرات وین بر سر رفع تحریم‌ها توافق صورت نگرفته است

کشف و ضبط ۱۱مجموعه سند سری از اقامتگاه ترامپ از سوی پلیس آمریکا

مسکو: سوئیس دیگر کشوری بی‌طرف نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha