مردم برای تزریق واکسن اقدام کنند/ مراجعه سرپایی 4200 نفر به مراکز درمانی طی 24 ساعت در پایتخت

مردم برای تزریق واکسن اقدام کنند/ مراجعه سرپایی 4200 نفر به مراکز درمانی طی 24 ساعت در پایتخت

به گزارش سراج24؛علیرضا زالی فرمانده مقابله با کرونا در استان تهران امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده به نظر می‌رسد سیر مبتلایان به امیکرون در تهران افزایشی است و تا یک ماه آینده این سیر صعودی خواهد بود.

وی گفت: در این شرایط همه مراکز واکسیناسیون در تهران و شهرستان‌ها تقویت شدند و از مردم می‌خواهیم نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

فرمانده مقابله با کرونا در استان تهران بیان کرد: به دلیل اینکه سهم تست‌های کرونا نه تنها در تهران بلکه سایر شهرها کم شده، ممکن است با کاهش کاذب بیماری مواجه شویم بنابراین بهترین مدل توجه به علائم است و هر کسی با بدن درد و گلودرد به مراکز درمانی مراجعه کند، برای ما عنوان کرونا دارد.

زالی درباره مرگ آفرینی این سویه و با اعلام آمادگی کامل بیمارستان‌ها مانند مراکز واکسیناسیون افزود: هنوز آمار مشخصی در دنیا نسبت به میزان بیماری‌زایی این سویه از ویروس همچنین مرگ و میر ناشی از آن در دست نیست و در این زمینه به اجماع نرسیده‌اند اما باید جانب احتیاط را در نظر گرفت و این سویه را مانند آنفلوآنزا ندانیم.

وی با اشاره به اهمیت تزریق دز یادآور گفت: باید در این روزها که هنوز ویروس به طور کامل در جامعه چرخش نداشته از این فرصت طلایی برای انجام واکسیناسیون دز یادآور استفاده کنیم و اگر کسی 2 دز واکسن تزریق کرده است برای دز سوم و اگر فردی سه دز واکسن تزریق کرده برای دریافت دز چهارم واکسن اقدام کند.

برکت پلاس به زودی وارد چرخه واکسیناسیون می‌شود

فرمانده مقابله با کرونا در استان تهران افزود: سبد واکسن متنوع است و بیشترین میزان واکسن سینوفارم، آسترازنکا و پاستوکووک است همچنین واکسن برکت پلاس هم مجوز لازم را دریافت کرده و به زودی وارد چرخه واکسیناسیون می‌شود و مردم می‌توانند به طور خاص از این واکسن برای این سویه استفاده کنند.

زالی با اشاره به بازگشت حجاج بیان کرد:  باتوجه به بازگشت حجاج و بازگشت زائران از عراق و سفرهای بین شهری باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی گفت: دو هفته استمرار بیماران سرپایی نشان از ورود به پیک جدید می‌باشد و برخی افراد هم ممکن است حتی با توجه به زدن واکسن باز هم کرونا بگیرند. باید بدانیم واکسن ایمنی کامل ایجاد نمی‌کند اما در کاهش مرگ و میر بسیار اثربخش است.

مراجعه سرپایی ۴۲۰۰ نفر به مراکز درمانی

فرمانده ستاد مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: در بخش مراجعان سرپایی در ۲۴ ساعت گذشته چهار هزار و ۲۰۰ نفر ثبت شده که ۷۹۰ نفر از افراد در مراکز درمانی بستری و ۴۸۰ نفر دیگر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

زالی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته در بخش بستری نیز ۲۲۲ نفر ثبت شده که ۳۸ نفر از این افراد در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

وی تصریح کرد: تاکنون ۲۶ میلیون و ۸۰۰ دز واکسن در تهران تزریق شده که تزریق دز یادآور برای افراد ضروری است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران درباره مراکز واکسیناسیون گفت: مراکز به ۲ برابر افزایش یافته و با افزایش ساعت کاری مراکز واکسیناسیون در شیفت عصر اکنون ۵۲۲ مرکز واکسیناسیون در تهران فعال است.

اخبار مرتبط

تزریق سه دُز واکسن برای تشرف زائران اربعین الزامی است

تزریق واکسن کرونا قطره چکانی شده است

واکسن‌های تزریق شده در کشور از ۱۴۶ میلیون دوز گذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha