اسلامی:

تحریم‌های سنگین، راه پیشرفت ما را پرسرعت‌تر کرده است

تحریم‌های سنگین، راه پیشرفت ما را پرسرعت‌تر کرده است

به گزارش سراج24؛ محمد اسلامی در نشست مشترک مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه و سازمان انرژی اتمی که با حضور اساتید و نخبگان دانشگاه‌های عراق در سالن همایش‌های این سازمان برگزار شد، گفت: مهمترین هدفی که در انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌شود، رسیدن به سیادت علمی است.

وی تاکید کرد: ما هر روز باید به خودمان یادآوری کنیم که ایرانیان و مسلمانان پیشگام حرکت موثر علمی در قرون گذشته بودند.

معاون رئیس‌جمهور افزود: استکبار و نظام سلطه با اعمال سیاست و تفرقه‌اندازی، حاکم کردن حاکمان سلطه‌پذیر، شکوفایی کشورها را مهار کردند و این موضوع را کنترل کردند و اجازه ندادند پیشرفت کشورها در همان مسیری که بوده توسعه یابد و خودباختگی را به‌جای خودباوری القا کردند.

وی تصریح کرد: مقاومت و ایستادگی، توکل بر خدا، امیدواری مستمر به نصرت الهی و تلاش در همه زمینه‌ها موجب شده تا جمهوری اسلامی ایران بتواند علوم را به صورت درون‌زا توسط دانشمندان جوان کشور گسترش دهد و این امر موجب اعتبار ایران در جهان شده است.

اسلامی در ادامه عنوان کرد: انتخاب و حرکت درست در راستای فرامین الهی و تلاش گسترده‌ای که مردم انجام دادند همه توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را باطل کرد و هیچ‌گونه اتهاماتی را که به ما نسبت می‌دهند محقق نشده است و تا امروز هرگز نتوانستند نتیجه بگیرند و نمونه بارز آن انرژی هسته‌ای و دستاوردهای آن در این حوزه است که ما امروز در این حوزه شاهد شکوفایی دانشمندان در حوزه‌های مختلف انرژی هسته‌ای هستیم.

وی خاطرنشان کرد: تمامی توطئه‌ها و تفاوت‌ها و بهانه‌ها و تحریم‌های سنگینی را که علیه ایران انجام دادند هیچ فایده‌ای نداشته و ما راه پیشرفت را پرسرعت‌تر در این سال‌ها طی کرده‌ایم.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین گفت: دشمنان می‌خواهند کشور ما از فناوری پیشرفته برخوردار نباشد و جمهوری اسلامی ایران از دستورات آن‌ها تبعیت نمی‌کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری صداوسیما، نخستین نشست مشترک علمی میان سازمان انرژی اتمی ایران و مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها با حضور محمد اسلامی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، سید پژمان شیرمردی معاون سازمان و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها، جمعی از اساتید و نخبگان دانشگاه‌های عراق و تعدادی از مدیران صنعت هسته‌ای کشور در سالن خوارزمی این سازمان برگزار شد.

اخبار مرتبط

در جلسه دیدار اسلامی و مدیرکل آژانس چه گذشت؟

بالندگی انقلاب مرهون مجاهدت جوانانی است که جان خود را فدا کردند

دیدار رییس سازمان انرژی اتمی ایران و رییس روس اتم

0 نظر

ارسال نظر

capcha