وزیر کشور:

بدون حضور مردم نمی‌توان مشکلات اجتماعی را حل کرد

بدون حضور مردم نمی‌توان مشکلات اجتماعی را حل کرد

به گزارش سراج24؛ و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «احمد وحیدی» که در بیست و هشتمین سفر استانی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری به کرمانشاه سفر کرده است، عصر پنجشنبه در نشست کارگروه اجتماعی فرمانداری شهرستان کرمانشاه افزود: داشتن دغدغه مسایل اجتماعی، نقطه قوت است و ناشی از هدایت های رهبر معظم انقلاب است که ما را به مسایل اجتماعی توجه دادند.

وی ادامه داد: وقتی دل در گروه کشور و نظام داریم، مسایل اجتماعی در اولویت‌های نخستین است و برای این کار، نخست باید شناخت دقیقی از مساله داشته باشیم و علاوه بر ظاهر، به ریشه‌های آن هم بپردازیم. فهم این مساله کمک می‌کند که راه حل‌ها عمیق و اساسی باشد.

وحیدی اضافه کرد: پس از شناخت درست مساله، اگرچه راه حل و نقش هر دستگاه در این مساله مشخص می‌شود اما مسایل اجتماعی را بدون حضور مردم نمی‌توان حل کرد.

وی اظهار کرد: باید حتما از این ظرفیت بزرگ به بهترین شکل استفاده شود. اگر زمانی بتوان کارها را به دست مردم سپرد و دولت کوچک شود، مسیر و راهبرد درست محقق شده است.

وزیر کشور با بیان اینکه هرگاه مردم در صحنه حضور یافته‌اند، موفقیت حاصل شده است، گفت: در اقتصاد هم آنجایی که مردم حضور ندارند، مشکل داریم. در مسایل اجتماعی هم اینگونه است.

وی یادآور شد: مهم‌ترین نکته‌ای که در باره مسایل اجتماعی و حضور گروه‌ها در آن باید لحاظ شود، تفاهم و با هم کار کردن است.

وزیر کشور امروز در بدو ورود به کرمانشاه نسبت به شهدای گرانقدر این شهر ادای احترام کردند و سپس همراه با مدیران استانی از محله محرم مرادآباد، شرکت بازیافت و پروژه قطار شهری کرمانشاه بازدید کردند.

کلانشهر کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیونی استان را در خود جای داده و شهرداری در قالب هشت منطقه شهری به ساکنان آن خدمات ارایه می‌دهد.

آیت‌الله سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور در بیست و هشتمین سفر استانی خود، صبح پنجشنبه ۲۳ تیرماه از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی وارد کرمانشاه شد.

در این سفر، چهار معاون رییس جمهور، یک مشاور و  هفت تن از وزرا، آیت الله رییسی را همراهی می کنند.

استان کرمانشاه با بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع مساحت و ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

اخبار مرتبط

اطلاع رسانی درست ستاد مدیریت بحران خسارات سیل دماوند را کاهش داد

بسته های حمایتی ویژه متناسب با حوزه های هنری به فعالان تعلق می گیرد

دولت ارز را رها نکرده است/واگذاری دارائی های راکد

0 نظر

ارسال نظر

capcha