رییس‌جمهور:

هر خطای آمریکا و متحدانش با پاسخ سخت مواجه خواهد شد

هر خطای آمریکا و متحدانش با پاسخ سخت مواجه خواهد شد

به گزارش سراج24؛ سیدابراهیم رییسی عصر پنجشنبه در جمع پرشور مردم کرمانشاه در ورزشگاه ۶ هزار نفری امام خمینی (ره) افزود: ملت بزرگ ایران هیچ گونه نامنی و بحران را در منطقه نمی پذیرد و ملت های مسلمان منطقه از روابط تحقیرآمیز دولت هایشان با آمریکا که منجر به غارت ثروتهای کشورشان شده است، سخت بیزارند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه قدرت نظامی و اقتدار جمهوری اسلامی امروز در منطقه امنیت ساز است، گفت: رژیم صهیونیستی نباید چشم طمع به منطقه خاورمیانه و آسیا داشته باشد و هرگز نمی‌تواند روابطی عادی در منطقه داشته باشد و از این رو جمهوری اسلامی دخالت این کشورها را در منطقه جز ایجاد بحران نم‌یداند چرا که این کشورها مدام در حال ترانزیت ناامنی و تروریست در منطقه هستند.

آیت الله رییسی در ادامه اظهار داشت: ما توان آمریکایی ها را امروز از همه زمان ها ضعیف تر میدانیم و آنچنان که خود غربی ها می‌گویند، سیاست فشار حداکثری در برابر جمهوری اسلامی با اعمال تحریم ها و تهدیدها با شکست مواجه شده است و نباید این سیاست های گذشته را دوباره تجربه کنند.

رشد نقدینگی به کمترین میزان در ۱۶ ماه گذشته رسیده است

آیت الله رییسی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه نرخ رشد نقدینگی به کمترین میزان خود در ۱۶ ماه گذشته رسیده است گفت: گام های بسیار خوبی در اصلاح برخی از ساختارهای اقتصادی کشور صورت گرفته است که با همکاری مردم آثار آنها در زندگیشان روشن می‌شود و اقدامات ارزشمند قطعا منجر به ناامیدی دشمن خواهد شد.

وی ایجاد اشتغال و خدمت را اولویت و دغدغه دولت سیزدهم عنوان کرد و در ادامه گفت: ما امروز علاوه بر هزینه های جاری دولت، هزینه عمران و آبادانی کشور را هم اضافه کردیم چرا که متاسفانه در بسیاری از زیرساخت های کشور عقب ماندگی داریم و باید این مشکلات را برطرف کنیم.

آیت الله رییسی از آغاز توسعه زیرساخت ها در کشور خبر داد و افزود: عقب افتادگی ها در بخش انرژی و همچنین آبرسانی را با طرح های بزرگی به سرعت پیگیری می‌کنیم و برای توسعه زیرساخت های برق با ایجاد نیروگاه های جدید و در بخش نفت و گاز با ساخت پالایشگاه و پتروپالایشگاه به دنبال توسعه آنها هستیم و از طرفی برای کنترل تورم که بسیاری از مردم را رنج داده است، گام های بسیار خوبی برداشته شده است.

وضعیت امروز کرمانشاه با آنجه که باید باشد بسیار متفاوت است

رییس جمهور مقاومت، شکست ناپذیری، سلحشوری و ایستادگی را شاخصه های معرفی کرمانشاه و مردم آن دانست و گفت: زنان و مردان کرمانشاه عالمانی فرهیخته هستند که در تمام عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، تولید و کشاورزی حضور بامعنایی دارند لذا این استان و مردم تاریخ ساز و آینده ساز آن از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است.

آیت الله رییسی با اشاره به اینکه ظرفیت های بیشماری در استان کرمانشاه وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد افزود : علی رغم همه تلاش هایی که در این استان صورت گرفته است اما وضعیت امروز کرمانشاه با آنچه که باید باشد بسیار متفاوت است و خواسته مردم هم تغییر این وضعیت است.

وی اشتغال را اولویت اول استان کرمانشاه دانست و گفت: زمانی هم که استاندار کرمانشاه را منصوب کردم فقط ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در این استان را از ایشان مطالبه کردم و از طرفی ما اعتماد مردم این استان را سرمایه بزرگی می‌دانیم که مسئولیت آفرین است و همه مدیران باید شبانه روز و به صورت انقلابی کار کنند و اگر مدیری چنین روحیه ای نداشته باشد حتما باید برکنار شود.

اخبار مرتبط

آمادگی ۴۰۰ امدادگر اورژانس در کرمانشاه برای خدمت رسانی به زائران اربعین

تشییع و خاکسپاری پیکر سرهنگ شهید مظفر مرشدی مرام در هرسین

مقاوم سازی ۳ هزار واحد مسکونی روستایی در کرمانشاه

0 نظر

ارسال نظر

capcha