خاندوزی:

وزارت اقتصاد از طرح‌های اشتغالزا حمایت می‌کند

وزارت اقتصاد از طرح‌های اشتغالزا حمایت می‌کند

به گزارش سراج24؛ سید «احسان خاندوزی» روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سنقروکلیایی اظهار داشت: سال هاست اقتصاد کشور مبتنی بر درآمدهای نفتی اداره می شود که باید از این وضعیت فاصله گرفته و به دنبال شرایطی باشیم که اقتصاد خود را بر مبنای رشد منطقه ای پیش ببریم.

وی افزود: این امر مستلزم آن است که مناطق و شهرهای کشور آنقدر توانمند شوند که بتوانند اکثر نیازهای خود را در داخل استان تامین و حداقل نیاز را به مناطق دیگر داشته باشند.

خاندوزی با بیان اینکه این ظرفیت و توانمندی در اکثر نقاط و شهرهای کشور وجود دارد، افزود: با بهره برداری حداکثری از این ظرفیت و قابلیت ها، منابع درآمدی پایدار در اختیار شهرها و استان ها قرار خواهد گرفت و آن ها را از خارج استان بی نیاز می کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین بر فعال کردن سرمایه های راکد تاکید کرد و گفت: این سرمایه ها قابلیت های فراوانی دارند که نباید به سادگی از کنارشان عبور کنیم.

وی در عین حال از آمادگی وزارت امور اقتصادی و دارایی برای کمک به طرح های اشتغالزایی خُرد و مشاغل خانگی خبر داد و گفت: سرفصل این کار تهیه شده و از محل تبصره ۱۸ در بودجه ۱۴۰۱ می توان کمک های خوبی انجام داد.

خاندوزی تصریح کرد: همه موظف هستیم به طرح های اشتغالزای خُرد و خانگی کمک کنیم چرا که تقویت این بخش می تواند تعداد قابل توجهی از جمعیت بیکار کشور را کاهش دهد.

وزیر اقتصاد در ادامه از فرماندار و مسئولان شهرستان سنقروکلیایی خواست تا فهرستی از طرح های اشتغالزای خانگی را در اختیار این وزارتخانه قرار دهد تا اقدام لازم برای تخصیص اعتبار انجام شود.

وی همچنین با اشاره به قابلیت های فراوان شهرستان سنقروکلیایی گفت: بدون تردید با استفاده حداکثری از این قابلیت ها می توان شرایط اقتصادی و رفاهی بهتری برای مردم مومن و انقلابی این شهرستان فراهم کرد.

خاندوزی در پایان احیای امید و اعتماد مردم را از مهمترین اهداف دولت سیزدهم عنوان و تصریح کرد: ان شالله با همراهی مردم و تلاش مضاعفتر مسئولان شرایط بهتری را در آینده شاهد خواهیم بود.

شهرستان سنقروکلیایی با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه مرکز استان قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

مادر فداکار هرمزگانی زمینه آزادی چهار زندانی محکوم به قصاص را فراهم کرد

رئیس جمهور: اربعین به جریان فراگیر تبدیل شده است

وزیر کار: دیپلماسی خارجی کشور در گذشته وابسته به اخم و لبخند بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha