نصرالله:

دستاورد جنگ ۲۰۰۶ خنثی کردن طرح خاورمیانه جدید آمریکا بود

دستاورد جنگ ۲۰۰۶ خنثی کردن طرح خاورمیانه جدید آمریکا بود

به گزارش سراج24؛ از المیادین، دبیرکل حزب‌الله لبنان در ابتدای سخنانش تصریح کرد: درگذشت «علامه عبدالسلام» دبیرکل اتحادیه علمای یمن را به «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن و مردم این کشور تسلیت می‌گویم.

وی افزود: مرحوم علامه عبدالسلام عمر خود را در دفاع از  مسائل امت اسلامی به‌ویژه فلسطین و قدس گذراند.

سید حسن نصرالله گفت: از دستاوردهای مقاومت در جنگ تموز (جولای ۲۰۰۶)، از بین بردن طرح خاورمیانه جدید آمریکا بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: امروز نسخه‌های جدیدی از طرح خاورمیانه جدید وجود دارد و در همین چارچوب، سفر رئیس‌جمهور آمریکا انجام می‌شود.

وی در ادامه گفت: آمریکای امروز با آمریکای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶ متفاوت است و رئیس جمهور پیر ایالات متحده، تصویری از آمریکایی است که وارد مرحله پیری شده است.

نصرالله افزود: دو موضوع جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را به منطقه آورده است، نخست متقاعد کردن کشورهای خلیج فارس به صادرات نفت و گاز است که مسئله اسرائیل را پیش می‌برد.

دبیرکل حزب‌الله اضافه کرد: مأموریت نخست و تعیین کننده آمریکایی‌ها در نتیجه جنگ روسیه و اوکراین، ایجاد جایگزینی برای گاز روسیه برای اروپا است.

وی همچنین گفت که رئیس جمهور آمریکا در سفر خود به فلسطین اشغالی مطلقاً چیزی برای ارائه به مردم فلسطین ندارد. 

نصرالله درباره آتش بس یمن گفت آنچه که باید جو بایدن درخواست کند، تمدید آتش بس نیست، بلکه پایان دادن به جنگ و محاصره یمن و دیدار برای دستیابی به راه حلی برای بحران یمن است.

وی افزود: از جمله دستاوردهای جنگ تموز ایجاد قواعد بازدارندگی میان لبنان و دشمن بود. همه اسرائیلی‌ها می‌دانند که سخنان بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره لبنان پوچ است. 

دبیرکل حزب‌الله لبنان به گانتس توصیه کرد، تجربه آخرین روزهای جنگ تموز زمانی که تصمیم گرفتند وارد بنت جبیل واقع در جنوب لبنان شوند را مرور کند. 

نصرالله افزود: اسرائیلی‌ها هنگام محاسبات خودشان درباره جنگ باید محیط، قابلیت‌ها و جغرافیایی را که همگی به نفع مقاومت است در نظر بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: فرصت طلایی لبنان برای استخراج گاز و نفت همین یکی دو ماه است و پس از این زمان، هزینه اش بیشتر خواهد شد. اجازه ندهید آمریکایی ها شما را فریب دهند و وقت شما را تلف کنند. 

دبیرکل حزب‌الله خطاب به مقامات لبنانی گفت که اگر تا قبل از ماه سپتامبر حقوق دریایی خود را تثبیت نکنید، پس از این مهلت، هزینه های بیشتری باید داد. 

نصرالله افزود: ما آمریکایی‌ها را میانجی نمی دانیم، بلکه طرفی می‌دانیم که به نفع «اسرائیل» کار می‌کند و طرف لبنانی را تحت فشار قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: دو مساله «آموس هوکشتیان» میانجیگر آمریکایی را به مذاکرات اخیر آورد، یکی نیاز فوری به تامین جایگزینی برای گاز روسیه و نیز تهدیدات جدی مقاومت.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد، دشمن نقطه ضعفی دارد و آن نیازش به گاز و نفت است، در مقابل نقطه قوت لبنان که توانایی آن در ایجاد اخلال در آن است. مقاومت تنها قدرتی است که لبنان برای گرفتن حق نفتی و گازی خود آن را در اختیار دارد.

اخبار مرتبط

صدر خواستار تظاهرات مسالمت آمیز میلیونی در بغداد شد

رسیدگی به اختلاف خانوادگی به سبک پلیس آمریکا با شلیک گلوله

کشف و ضبط ۱۱مجموعه سند سری از اقامتگاه ترامپ از سوی پلیس آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha