بایدن مواضع جانبدارانه خود در قبال رژیم صهیونیستی را تکرار کرد

بایدن مواضع جانبدارانه خود در قبال رژیم صهیونیستی را تکرار کرد

به گزارش سراج24؛ به نقل از از رسانه های فلسطینی، «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا امروز چهارشنبه در سخنانی در فرودگاه «بن گورین» در فلسطین اشغالی گفت: "افتخار می کنم که در اینجا حضور دارم و روابط ما قوی تر و عمیق تر از هر زمان دیگری است".

بایدن همچنین از ادامه حمایت و کمک های تسلیحاتی آمریکا به رژیم صهیونیستی سخن گفت و تصریح کرد: " در جریان این سفر، بار دیگر بر پایبندی خود به امنیت اسرائیل تاکید می کنیم و از جمله به اسرائیل برای تقویت سامانه سپر گنبد آهنین و پدافند لیزری کمک می کنیم".

رئیس جمهوری آمریکا همچنین بدون اشاره به جنگ افروزی ها و دخالت های سیاسی و نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه و بحران ها و بی ثباتی های ناشی از آن، در عین حال از مهم بودن صلح و ثبات در منطقه سخن گفت و اظهار داشت: صلح و ثبات برای همه ملت های منطقه مهم است.

بایدن همچنین به ادعای خود، ایده "تشکیل دو دولت" در سرزمین فلسطین را باعث برقراری "صلح و ثبات در منطقه" خواند.

«اسحاق هرتزوک» رئیس رژیم صهیونیستی نیز در مراسم استقبال از بایدن در راستای تلاش این رژیم برای عادی سازی روابط و سازش با عربستان گفت: "سفر بایدن از اسرائیل به عربستان پیام آور صلح است".

«یائیر لاپید» نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی نیز در این مراسم لفاظی های اخیر خود علیه ایران را تکرار کرد و گفت: در این سفر ایجاد یک ساختار امنیتی و اقتصادی جدید در خاورمیانه مورد بررسی قرار می دهیم و پس از توافق های عادی سازی روابط با کشورهای منطقه، درباره ضرورت ایجاد (به زعم لاپید) یک ائتلاف جهانی برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران بحث می کنیم.

سفر رئیس‌جمهور آمریکا به غرب آسیا از امروز چهارشنبه ۱۳ ژوئیه (۲۲ تیرماه) آغاز شد و بر پایه گزارش‌های انتشاریافته از جزئیات برنامه سفر بایدن، رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با مسئولان رژیم صهیونیستی همچون «یائیر لاپید» نخست‌وزیر موقت و «بنی گانتس» وزیر جنگ این رژیم، به عربستان خواهد رفت تا در نشست سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس شرکت کند.

اخبار مرتبط

مسائل عمده مربوط به احیای برجام حل شده است

تهران خواستار تضمین‌هایی برای احیا و حفظ برجام است

درحال بررسی پاسخ ایران هستیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha