عبور قیمت تخم مرغ از نرخ مصوب

عبور قیمت تخم مرغ از نرخ مصوب

به گزارش سراج24؛ قیمت تخم مرغ در بازار تهران از نرخ مصوب عبور کرده و هر شانه ای بین 80 تا 90 هزار تومان به فروش می رود و در برخی مناطق تهران هم خبرهایی از شانه‌ای 100 هزار تومان به گوش می رسد.

 قیمت هر شانه تخم مرغ  30 عددی بین 80 تا 90 هزار تومان است که البته این قیمت در مناطق بالاتر، بیشتر می شود، قیمت دانه ای تخم مرغ هم 3 هزار تومان است.

پس از اجرای طرح اصلاح یارانه ها، ستاد تنظیم بازار قیمت هرشانه تخم مرغ 30 عددی با وزن 1.9 کیلوگرمی را 76 هزار تومان تعیین کرد و تا یکی دو هفته پیش حتی پایین تر از نرخ ستاد مصوب به فروش می رفت اما مدتی است که از نرخ تعیین شده گرانتر شده است.

حمیدرضا کاشانی رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن درباره قیمت تخم مرغ در بازار گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان است که با نرخ واقعی ۳۰ درصد اختلاف دارد.

آنطور که پیداست قیمتی که تولید کننده می فروشد پایین است اما وقتی پای این تخم مرغ ها به بازار می رسد قیمت گرانتری به فروش می رود و این سوال پیش می آید که نظارت کجاست؟

کاشانی می گوید: هم اکنون هر شانه ۲ کیلویی با نرخ ۸۰ هزار تومان و ۱.۹ کیلوگرمی ۷۵ هزار تومان باید بدست مصرف کننده برسد و فروش با نرخ بالاتر ۱۰۰ درصد گرانفروشی است.

پس از اعتراض تولید کنندگان به کاهش نرخ فروش در مقابل هزینه های تولید، چند هفته پیش بود وزارت جهاد کشاورزی صادرات مرغ و تخم مرغ را آزاد کرد.

 

اخبار مرتبط

کاهش ۸ هزار تومانی قیمت تخم‌مرغ/ آغاز خرید مازاد تولید از امروز

ویدئو/ مشکلی در عرضه تخم مرغ وجود ندارد

قیمت‌ تخم مرغ در بازار به مرور کمتر از نرخ مصوب خواهد شد

1 نظر

ارسال نظر

capcha