اعزام حجاج ایرانی به مدینه آغاز شد

اعزام حجاج ایرانی به مدینه آغاز شد

به گزارش سراج24؛ با پایان مناسک حج تمتع، جمعی از حجاج کشورهای مختلف در حالی که اشک از دیدگانشان جاری است، مشغول طواف وداع هستند.

 

پایان مناسک حج تمتع و آغاز عملیات بازگشت حجاج

اعمال حج تمتع از هشتم ذی‌الحجه آغاز شد و زائران پس از حضور در عرفات، در مشعرالحرام بیتوته کرده و وارد سرزمین منا شدند و سه روز در منا حضور یافته و به شیطان نمادین سنگ زدند. در ادامه نیز دوازدهم ذی‌الحجه به مسجدالحرام منتقل شده و با یاد خدا، سایر اعمال حج تمتع را به جا آوردند.

کاروان‌های مدینه دوم از امروز به مدینه مشرف می‌شوند

از شب گذشته روند انتقال حجاج سعودی به شهرهای خود آغاز شد و  اولین گروه حجاج عربستانی، مکه‌مکرمه را ترک کردند. همچنین روند انتقال سایر حجاج از امروز آغاز می‌شود و حجاج کشورمان که در قالب مدینه دوم بودند، از امروز به مسجدالنبی (ص) مشرف می‌شوند.

آغاز بازگشت حجاج ایرانی از فردا/ ۱۸ ایستگاه پروازی آماده شدند

همچنین روند بازگشت حجاج ایرانی از فردا ۲۳ تیرماه به صورت رسمی کلید می‌خورد و حجاج از مکه مکرمه به فرودگاه جده منتقل شده و با پرواز شرکت هواپیمایی ایران به کشورمان بازمی‌گردند.

‌همانطور که برای اعزام زائران به سرزمین وحی ۱۸ ایستگاه پروازی پیش‌بینی شده بود، برای بازگشت نیز ۱۸ ایستگاه پروازی در نظر گرفته شده است.

امسال با تدابیر انجام شده، مدت زمان حضور زائران در سرزمین وحی به طور متوسط ۲۸ روز بود. نخستین اعزام زائران به سرزمین وحی از ۲۲ خردادماه آغاز شد و تا نیمه تیرماه ادامه داشت. عملیات بازگشت حجاج نیز از فردا آغاز خواهد شد و تا قبل از ماه محرم همه حجاج به کشور بازمی‌گردند.

 

اخبار مرتبط

احتمال اعزام نشدن حجاج به مدینه منوره

مسجدالنبی (ص) پس از ۱۴ ماه مفروش شد + عکس

امروز هوای مدینه عجیب نفس‌گیر است/میان «باب جبرائیل» تا قبرستان بقیع، گلوگاه دردناک شیعه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha