توضیحات سخنگوی کمیسیون آموزش درباره مصوبه شورای انقلاب فرهنگی درباره کنکور ۱۴۰۲

توضیحات سخنگوی کمیسیون آموزش درباره مصوبه شورای انقلاب فرهنگی درباره کنکور ۱۴۰۲

به گزارش سراج24؛ رضا حاجی‌پور در گفت‌وگویی درباره جلسه امروز کمیسیون آموزش درباره اجرای مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در مورد کنکور گفت: این مصوبه برای سال ۱۴۰۲ انجام نمی‌شود. مصوبات شورای انقلاب فرهنگی برای خود وجهه قانونی دارد و ما فشار می‌آوریم که این اتفاق نیفتد.

او افزود: بحث ما عدالت‌محوری در حوزه برگزاری کنکور بود. وزیر علوم چنین صحبتی کردند ولی این احتمالاتی است که آقای منادی گفته‌اند. اینها فشار می‌آورند و ما هم فشار می‌آوریم که این اتفاق نیفتد.

سخنگوی کمیسیون آموزش خاطرنشان کرد: تماس‌های بسیاری از اقصی‌نقاط ایران داریم که دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان سوال می‌کنند تکلیف ما چیست. با توجه به بحث سردرگمی که برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان به وجود می‌آید و فشاری که بر آنها وارد می‌شود، خواسته کمیسیون و مجلس این است که دولت و خود شخص رئیس‌جمهوری نسبت به این موضوع ورود کند؛ چرا که در بحث آمایش سرزمین در توزیع امکانات آموزشی در کشور به آن درجه نرسیدیم که بهترین معلمان را در دورترین نقاط کشور بفرستیم و مدیریت کنیم یا از مرکز استان به مناطق محروم نیرو بفرستیم. بنابراین اینجا نمی‌شود این موضوع را دنبال کرد.

حاجی‌پور افزود: حال شورای انقلاب فرهنگی این موضوع را مطرح کردند ولی احساس می‌کنم که الان خود رئیس‌جمهوری نیز نسبت به این موضوع حرف دارند و عملا بعید بدانید که ایشان بخواهند بر این موضوع صحه بگذارند و تایید کنند و قطعا این موضوع را رد خواهند کردند. قطعا آقای رئیسی می‌دانند که دانش‌آموزان محروم استان با دانش‌آموزان مرکز همان استان هم توان رقابت ندارند و کسی که در مرکز استان درس می‌خواند قطعا از امکانات بیشتری نسبت به روستاهای اطراف برخوردار است.

عضو هیات‌رئیسه کمیسیون آموزش تاکید کرد: زمانی این کار محقق خواهد شد که در بحث آمایش سرزمین و توزیع امکانات آموزشی دانش‌آموزان به صورت عادلانه در تمام نقاط کشور و به صورت یکسان دسترسی داشته باشند و در این صورت مصوبه ۴۰ و ۶۰ درصد کنکور را می‌توان اجرایی کرد. در غیر این صورت امکانپذیر نیست.

اخبار مرتبط

چرا پیگیری قضایی ماجرای هالک ایرانی لازم است؟

تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ منتشر شد

«اورژانس اجتماعی» را بیشتر بشناسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha