در گفتگو با امام جمعه سرفاریاب استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

گله‌مندی اهالی روستاهای سرفاریاب از وضعیت آب شرب

گله‌مندی اهالی روستاهای سرفاریاب از وضعیت آب شرب

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام زارعی پور امام جمعه سرفاریاب استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به گله‌مندی اهالی روستاهای این شهر از وضعیت آب شرب منطقه گفت: آب آشامیدنی روستا‌های دهنو اسلام آباد، دلی دهنو و گرگیو با جمعیت بیش از هزار و ۲۰۰ نفر از چشمه امامزاده حمزه و به صورت ثقلی به مخزن ۸۰ متر مکعبی وارد و پس از آن توزیع می‌شد. لوله‌های مسیر انتقال آب از سرچشمه تا مخزن، به دلیل ریزش کوه و هوازدگی در نقاط مختلفی شکسته و فرسوده شده است.

وی افزود: مخزن ذخیره نیز قدیمی، کوچک و ترک‌های زیادی در کف و دیوار‌ها دارد و به همین دلیل ضدعفونی آب مخزن به درستی انجام نمی‌شود. خرابی و شکستگی شبکه‌های داخلی نیز باعث هدر رفت و همچنین آلودگی بیشتر آب شده و مردم در این روستا‌ها همواره و در طول سال با کمبود و آلودگی آب مواجه هستند.

امام جمعه سرفاریاب با بیان اینکه شبکه داخلی این مناطق فرسوده و قدیمی است و مخزن نیز کاملاً فرسوده و نیاز است مخزن جدید احداث شود، تصریح کرد: خط انتقال آب از سرچشمه در امامزاده حمزه به طول ۳ کیلومتر نیز بسیار فرسوده و نیازمند تعویض و یا تعمیر اساسی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی از مسئولان خواست برای رفع این مشکل چاره اندیشی شود و در ادامه تصریح کرد: برای بهبود کیفیت آب شرب سرفاریاب، نشستی با حضور مسئولان داشتیم که در این نشست یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم را رفع مشکلات آب عنوان کردم و بر نقش و مشارکت مردمی نیز در این زمینه تأکید کردم. زیرا آب آشامیدنی از اولویت‌های مردم این منطقه است.

حجت‌الاسلام زارعی پور با تأکید بر اینکه مسئولان و متولیان اجرایی در این حوزه چاره‌اندیشی کنند و نسبت به رفع موانع و مشکلات اقدامات لازم را انجام دهند، گفت: آب جز مسائل حیاتی و مهم هر جامعه‌ای است و مشکل آب شرب سرفاریاب هم یکی از اهم مشکلات مردم این بخش است.

وی یادآور شد: از زمانی که بنده به عنوان امام جمعه این منطقه منصوب شدم، متوجه مشکل آب شرب و آب کشاورزی مردم این منطقه شدم و از همان لحظه برای رفع این دغدغه تلاش کردم که این مشکل به طریقی برطرف شود و نگذارم که مردم بیش از این در مشقت و سختی قرار گیرند، بارها به مسئولان و مدیران شهرستان و استان این دغدغه را انتقال دادم. برای حل این مشکل راهکارهای مختلفی را پیش گرفتیم، حتی یک دستگاه جوشکاری توسط مردم تهیه شد تا مسیر لوله‌های آسیب دیده ترمیم شود که متأسفانه این دستگاه جوشکاری هم با مشکل روبه رو شد و مردم با هزینه شخصی آن را تعمیر کردند اما همچنان این مشکل برطرف نشده است و مردم با این مشکل روبه رو هستند.

امام جمعه سرفاریاب تصریح کرد: به همین منظور با شماری از اهالی روستای این منطقه به همراه دهیاری و بسیجیان روستا وارد عمل شدیم تا مسیر انتقال آب به طریقی ترمیم شود، در حال حاضر به صورت موقت این مشکل رفع شده است، ولی برای حل مشکل اساسی آن باید مسئولان در سطح استان چاره‌اندیشی کنند تا نگذارند این قضیه باردیگر تکرار شود. امروز کشاورزان این روستاها هم از نبود و کمبود آب بسیار در رنج هستند و محصولات آن‌ها به شدت در معرض خطر قرار دارد، اگر این مشکل برطرف نشود، موضوع اقتصاد و معیشت آن ها هم در خطر می‌افتد.

اخبار مرتبط

وزیر کشور وارد کهگیلویه و بویراحمد شد

برگزاری کارگاه آنلاین «از بلاگرها و اینفلوئنسرها چه می‌دانیم؟"

کارگاه آنلاین «فیک‌نیوزها» برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha