تهیه کننده نماهنگ هدیه اسباب بازی عنوان کرد:

«هدیه اسباب بازی» پویشی برای تربیت نسل غدیری

«هدیه اسباب بازی» پویشی برای تربیت نسل غدیری

به گزارش سراج24؛ سجاد شیرافکن تهیه کننده نماهنگ «هدیه اسباب بازی» در گفتگویی هدف از ساخت این اثر را کمک به رشد معنوی کودکان و نوجوانان عنوان کرد و اظهار داشت: در روایات دینی ما تأکید زیادی بر آموزش احکام شرعی و فرهنگ اسلامی از سنین کودکی بوده و لذا ترویج هدیه دادن به خصوص درعید بزرگ غدیر، ضمن فرهنگ سازی متناسب با آموزه های دینی، موجب تربیت نسلی متعهد و مقید به ولایت پذیری و امامت محوری خواهد شد.

وی با تأکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های ناب دوران کودکی و نوجوانی، یادآور شد:  با این نماهنگ در روزعید غدیر، کودکان هدیه دادن در چنین روز بزرگ و عید خجسته ای را در فطرت پاک و معصومانه خود حفظ و نگاه داری کرده و موجب انتقال سینه به سینه این فرهنگ غنی اسلامی به نسل های بعد از خود می شوند.

شیرافکن ادامه داد: فرهنگ سازی باید از کودکی در وجود انسان ها نهادینه شود و این وظیفه والدین و همه کسانی است که متولی تربیت و پرورش قشر کودک و نوجوان جامعه هستند، بنابراین باید توجه داشت ازاین ظرفیت عظیم نباید غفلت کرده و چنین ظرفیت عظیمی را نادیده بگیریم. معتقدم با این نماهنگ می‌توان انفاق و کمک به دیگران را با کودکان تمرین و با سرود و نماهنگ می‌توان بچه‌ها را در این کار همراه کرد.

این هنرمند با اشاره به استقبال خوب مخاطبان از نماهنگ «هدیه اسباب بازی»، تصریح کرد: علیرغم زمان کوتاهی که از تولید این اثر ماندگار فرهنگی گذشته، اما استقبال گسترده و بازخوردهای خوبی از سوی مخاطبان را شاهد بوده ایم، همچنین خبر می رسد بسیاری از کودکان و نوجوانان در منازل خود در حال تمرین این نماهنگ هستند چرا که ساعت 18 روز عید غدیر اجرای همخوانی و دسته جمعی این سرود با حضور مداحان در میدان ولیعصر تهران را خواهیم داشت.

شیرافکن اضافه کرد: نماهنگ «هدیه اسباب بازی» عنوان پویشی است که در مرکز موسیقی مأوا از دو ماه گذشته در حال برنامه‌ریزی و ساخت بوده و با توجه به اینکه کار زیادی در خصوص قشر کودک و نوجوان تولید نشده است به این جمع بندی رسیدیم که در روز عید غدیر پویشی به عنوان «هدیه اسباب بازی» صورت گیرد.

وی محتوای این پویش را مناسب برای قشر کودک و نوجوان جامعه توصیف کرد و ادامه داد: این پویش مستلزم نماهنگ و سرود بود که چند جلسه برای ایده پردازی شعر گذاشته شد. شعر این نماهنگ، اثر حمید رمی و رضاهلالی است و محمد حسین پویانفر با صدای خود و با همراهی گروه سرود احسان نماهنگ را اجرا کردند.

تهیه کننده نماهنگ «هدیه اسباب بازی» در پایان با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ غدیر و اشاعه ارزشهای والای آن در بین امت اسلامی، گفت: اهمیت روز غدیر در تبیین جایگاه ولایت و انتقال آن به نسل های بعد تا زمان فرارسیدن قیام منجی عالم بشریت، مهدی موعود(عج) است. غدیر روز جشن و اطعام و تبسم و هدیه است و آموزش هدیه دادن به کودکان، ماندگارنمودن و نهادینه کردن فرهنگ ولایت و زنده نگاه داشتن آن در جامعه است که اجر بالایی داردلذا ما با تولید این نماهنگ تلاش داریم با ایجاد فضای مناسب، با همراه کردن کودکان و نوجوانان در این مسیر، آنها را به سوی تعالی و ترویج سیره اهل بیت(ع) سوق دهیم.

گفتنی است نماهنگ «هدیه اسباب بازی» به تهیه کنندگی سجاد شیرافکن و کارگردانی آرش آقاجانی قصد دارد با ترغیب کودکان به اهدای اسباب بازی های مازاد خود به سایر کودکان محروم، غدیرخم را در اذهان کودکان و نوجوانان کشور به روزی شاد و ماندگار تبدیل نماید.

اخبار مرتبط

حضور هلالی و پویانفر در «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» / قطعه «هدیه اسباب بازی» همخوانی شد

کولاک دهه نودی‌ها با اسباب بازی

نماهنگ «هدیه اسباب‌بازی» به دنبال ترویج بخشندگی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha