بیان واقعیت‌های دفاع مقدس برای اثبات حقانیت ملت ایران کافی است

 بیان واقعیت‌های دفاع مقدس برای اثبات حقانیت ملت ایران کافی است

به گزارش سراج24؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس، در تشریح فلسفه برگزاری این رویداد علمی، اظهار داشت: حادثه دفاع مقدس در تاریخ ملت و کشور ایران فوق‌العاده مهم و بزرگ است تا جایی که رهبر معظم انقلاب اسلامی از آن به‌عنوان یک گنج یاد می‌کنند که تاکنون بخش اندکی از آن کشف و استخراج شده است. 

وی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس باعث سربلندی ملت ایران است، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند همانگونه که تاریخ جنگ‌های ایران و روسیه در منطقه قفقاز و سایر مناطق منجر به تحمیل معاهده‌های ترکمنچای و گلستان شد و برای نزدیک به دو قرن موجب سرافکندگی ملت ایران بود، حادثه دفاع مقدس بایستی برای دو قرن موجب سربلندی ملت ایران باشد.

سرلشکر باقری بیان داشت: ایشان همواره تأکید دارند در ابعاد گوناگون دفاع مقدس و کنکاش در مورد زوایای پنهان آن و بازنمایی آن به دور از تحریف و اغراق و پیرایه کار شود.

وی با تأکید بر عظمت و شفافیت واقعیت دفاع مقدس تصریح کرد: نباید در بیان واقعیات دچار اغراق و تحریف شویم. ما باید واقعیت دفاع مقدس را به‌خوبی به صحت و دقت نمایش دهیم و این واقعیات برای اثبات حقانیت ملت ایران کاملاً کفایت می‌کند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اظهار داشت: تاکنون اقدامات خوبی در زمینه روایت‌های احساسی و خاطره‌ای از دفاع مقدس انجام شده است که این‌ها در جای خود برای حفظ و ارتقای روحیه ملی جوانان ما بسیار مهم و با ارزش است، اما یکی از زوایای پنهانی که به آن کمتر پرداخته شده بررسی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس است.

وی با اشاره به تبلیغات دشمنان مبنی بر اینکه در زمان جنگ، موج‌های انسانی بر روی میدان مین رفتند و با تلفات فوق‌العاده بالا خطوط دفاعی دشمن می‌شکست گفت: بر خلاف آنچه که دشمنان تبلیغ می‌کنند در دفاع مقدس فکر و تدبیر، ابتکار و علم و دانش به کار گرفته شد و این باید تبیین شود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پایان خاطرنشان کرد: روزی در جلسه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند چرا در مورد نقش علم و فناوری در دفاع مقدس کار نشده است؟ و فرمودند شما باید بتوانید این موضوع را برای نسل امروز که بیشتر از قبل تحصیل کرده است تبیین کنید و در قالب کلاس‌های درس، در همایش‌ها و برنامه‌های مختلف که در موضوع دفاع مقدس انجام می‌شود به نقش و اهمیت بهره‌برداری از علم و دانش در دفاع مقدس پرداخته شود.

اخبار مرتبط

رفع محرومیت ها و بالفعل کردن ظرفیت های کردستان اولویت دولت است

عده‌ای برای پست و مقام حاضرند هویت و شخصیت خود را از بین ببرند

اهمیت دفاع مقدس روز به روز بیشتر مشخص می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha