اذعان سازمان ملل به کودک‌کشی رژیم صهیونیستی

اذعان سازمان ملل به کودک‌کشی رژیم صهیونیستی

به گزارش سراج24گزارش ویژه دبیرکل سازمان ملل با موضوع «کودکان و درگیری‌های مسلحانه» منتشر شد.

در بخشی از این گزارش سالیانه ۴۵ صفحه‌ای آمده است: «بیشترین تعداد تخلفات جدی در افغانستان، جمهوری دموکراتیک کنگو، اسرائیل و اراضی اشغالی فلسطین، سومالی، جمهوری عربی سوریه و یمن ثبت شده است».

طبق این گزارش، «سازمان ملل ۲۹۳۴ مورد نقض فاحش (حقوق کودکان) در کرانه باختری اشغالی از جمله قدس شرقی، نوار غزه و اسرائیل را علیه ۱۲۰۸ کودک فلسطینی و ۹ کودک اسرائیلی (۹۱۵ پسر و ۳۰۲ دختر) مورد راست آزمایی قرار داد».

در بخشی از این گزارش به مقاومت فلسطین و برخی از گروه‌های وابسته به سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) اتهام‌هایی مبنی بر جذب کودکان  به عنوان نیروی نظامی اتهام زنی شده است.

در ادامه گزارش سالیانه آنتونیو گوترش اعلام شده که طبق یافته‌های سازمان ملل ۶۳۷ کودک فلسطینی به اتهام‌های ادعایی امنیتی توسط نیروهای اسرائیلی در کرانه باختری اشغالی بازداشت شدند که بازداشت ۵۵۷ کودک در قدس شرقی انجام شده است.

بنا بر گزارش دبیر کل سازمان ملل، ۸۵ کودک فلسطینی حین بازداشت توسط نیروهای اسرائیلی مورد بدرفتاری قرار گرفتند و ۷۵ درصد گزارش کردند که خشونت فیزیکی را تجربه کرده‌اند.

به روایت دبیرکل سازمان ملل، «در مجموع ۸۸ کودک شامل ۸۶ کودک فلسطینی، ۲ اسرائیلی (شامل ۶۴ پسر و ۲۴ دختر) که شامل ۶۹ کودک در غزه، ۱۷ کودک در کرانه باختری اشغالی از جمله بیت المقدس شرقی و دو کودک در اسرائیل کشته شدند که ۷۸ نفر از آنها توسط نیروهای اسرائیلی، ۸ کودک توسط گروه‌های مسلح فلسطینی کشته شدند».

در ادامه گزارش آمده است: «تمام ۱۷ کودک در کرانه باختری اشغالی از جمله قدس شرقی، توسط نیروهای اسرائیلی با استفاده از گلوله جنگی عمدتا در جریان تظاهرات و در رابطه با حملات ادعایی یا تلاش برای حمله علیه غیرنظامیان اسرائیلی کشته شدند».

 

طبق گزارش گوترش، در مجموع ۱۱۲۸ کودک شامل ۱۱۲۱ فلسطینی، ۷ اسرائیلی که ۸۵۰ پسر و ۲۷۸ دختر بودند معلول شدند که از این تعداد ۶۶۱ کودک در غزه، ۴۶۴ کودک در کرانه باختری اشغالی از جمله قدس شرقی و سه کودک در اسرائیل معلول شدند.

به ادعای او، نیروهای نظامی اسرائیلی ۹۸۲ کودک و شهرک نشینان اسرائیلی ۲۸ کودک را معلول کردند و گروه‌های مسلح فلسطینی مسبب معلولیت ۲۸ کودک بودند. سهم افراد ناشناس و انفجار مواد منفجره بر جا مانده از جنگ از قبیل مین‌ها در معلولیت کودکان، ۶۸ کودک اعلام شده است.

طبق گزارش دبیرکل سازمان ملل، دلیل اصلی معلول و ناقص شدن کودکان در حملات اسرائیلی‌ها، گلوله باران و حملات هوایی بود که ۵۳۹ مورد را شامل می‌شود. ۱۵۳ کودک در نتیجه استنشاق گاز، ۱۳۳ ک.دک در نتیجه شلیک گلوله‌های فلزی با روکش لاستیکی و ۱۱۶ کودک در نتیجه مهمات جنگی دچار معلولیت و آسیب شده‌اند.

گوترش در گزارش خود تصریح کرد: «من از تعداد کودکان کشته و مجروح شده توسط نیروهای اسرائیلی در جریان جنگ، طی حملات هوایی به مناطق پرجمعیت و استفاده از گلوله‌های جنگی ...و عدم پاسخگویی ادامه‌دار در مورد این تخلفات شوکه شده‌ام».

وی ادامه داد: «من نگرانی جدی خود درباره استفاده از زور و تکرار این نکته که نیروهای امنیتی باید حداکثر خویشتنداری و استفاده از نیروی کشنده را تنها در مواقعی به کار ببرند که به منظور حفاظت از جان افراد کاملا اجتناب ناپذیر است و اقدامات پیشگیرانه و حفاظتی را برای پایان دادن و جلوگیری از هرگونه استفاده بیش از حد از زور علیه کودکان انجام دهند».

دبیرکل سازمان ملل افزود: «من درباره افزایش تعداد کودکان بازداشت شده توسط اسرائیل و گزارش‌ها در خصوص خشونت فیزیکی علیه کودکان در جریان بازداشتشان نگران هستم».

دبیرکل سازمان ملل البته در بخش دیگری از گزارش سالیانه خود به گروه‌های فلسطینی هم اتهام زنی کرد و مدعی شد: «من از افزایش کشته و مجروح شدن کودکان توسط گروه‌های مسلح فلسطینی نگران هستم».

آنتونیو گوترش در بخشی دیگر از گزارش خود در دفاع از رژیم صهیونیستی نوشت: «من از گروه‌های مسلح فلسطینی می‌خواهم همه پرتاب‌های بی ملاحظه راکت و خمپاره از مناطق پرجمعیت غزه به سمت مراکز جمعیتی غیرنظامی اسرائیل را متوقف کنند».

اخبار مرتبط

غزه زیر بمباران جنگنده‌های اسرائیلی/ ۱۰ فلسطینی شهید و ۸۰ نفر مجروح شدند

توان پهپادی و موشکی حزب الله خواب از سر تل آویو ربوده است

رژیم صهیونیستی قادر به دفاع از خود نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha