آیت الله رئیسی:

هرگونه توسعه‌یافتگی را باید فرع بر حفظ محیط زیست بدانیم

هرگونه توسعه‌یافتگی را باید فرع بر حفظ محیط زیست بدانیم

به گزارش سراج24">سراج24؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز سه شنبه در اجلاس وزیران محیط زیست کشورهای منطقه که به ابتکار ایران در تهران برگزار شد، اظهار داشت: از ریاست سازمان محیط زیست و همکارانشان و همچنین اندیشمندان و صاحب‌نظرانی که موضوع محیط زیست را به عنوان دغدغه اصلی خودشان قرار دادند و نسبت به آن اندیشه، نظریه‌پردازی و پیگیری می‌کنند و اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل و  تصمیمات را برای محیط، انسان ها، حیوانات، آبزیان و برای همه موجودات دنبال می کنند، تشکر می‌کنم. 

وی افزود: حفظ محیط زیست و اکوسیستم مسئله بسیار مهمی است که امروز دغدغه همه مردم و همه کشورها به ویژه کشورهای منطقه است. به ویژه برای کشور های منطقه که این موضوع امروز اولویت ویژه‌ای برای آن‌ها دارد. 

رئیس جمهور با بیان اینکه هرگونه توسعه یافتگی را باید فرع بر حفظ محیط زیست بدانیم، اظهار داشت: توسعه یافتگی اقتصادی صنایع مراکز صنعتی یک ضرورت برای همه کشور هاست.  اما این توسعه یافتگی و فرع بر حفظ محیط زیست است. تا محیط زیست برای مردم یک محیط امن و آرام نباشد، توسعه یافتگی در دل و جان مردم و در نظام های اقتصادی و اجتماعی به طور صحیح در جای خود قرار نمی گیرد. 

وی ادامه داد: اگر هم قرار بگیرد هم آن صنعت و هم توسعه یافتگی و هم جان انسان ها تهدید می شود. به همین دلیل، مسئله حفظ محیط زیست بسیار مهم و دارای اولویت است که در دستور کار این نشست قرار دارد. 

*درحال تکمیل ...

اخبار مرتبط

تبعات پسروی آب خزر برای کشورهای اطراف

شهرداری لایحه احیای بافت فرسوده با رویکرد مناطق جنوبی شهر تهران را ارائه کند

هرکجا که شفافیت نباشد ناظران قانون هم به آن عمل نمی کنند/اگر مشکل ریزگردهای زابل حل شود مشکل کشور نیز حل می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha