وزیر کشاورزی تأکید کرد:

تأمین غذا و امنیت غذایی دغدغه های مهم وزارت جهاد کشاورزی

تأمین غذا و امنیت غذایی دغدغه های مهم وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش سراج24">سراج24؛ساداتی نژاد در صحن مجلس شورای اسلامی، تامین غذا را دغدغه مهم وزارت جهادکشاورزی عنوان کرد و اظهار داشت: سوال نمایندگان در راستای بهبود اوضاع امور است، یکی از چالش های مهم دولت ها تامین غذا است.

وی با بیان اینکه ما تمام تلاش خود را داریم برای اینکه بتوانیم غذا را تامین کنیم، ادامه داد: سازمان تعاون روستایی سازمان حمایت تجارت و حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان بخش کشاورزی است.

ساداتی نژاد اضافه کرد: سازمان بر اساس اساس نامه به دنبال سود نیست و در زمان های افزایش قیمت محصولات با نقش تنظیم بازاری وارد و عمده سازمان های تنظیم گر زیان ده هستند. در زمانی که قیمت سیب، زعفران، خرما زیر قیمت بازار است این سازمان در کنار کشاورزان است تا قیمت ها واقعی شود.
 
وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که 27 هزار تن مازاد تولید از ابتدای شروع طرح مردمی سازی یارانه ها خریداری شده است، تصریح کرد: مقابله با هرگونه تخلف و رانت اولویت ماست و هیچ خط قرمزی برای من در وزارت جهاد نیست و هرجا تخلفی صورت گیرد به شدت برخورد خواهد شد.
 
وی ادامه داد: 21هزار تن خرما به ارزش 169 میلیارد تومان خریداری شده است و بر اساس نرخ گذاری کارشناسی رسمی به قیمت 3500 تومان فروخته شد، همچنین فروش زعفران در بورس 20 مرحله عرضه شده که تنها 3/1 تن آن فروش رفته و الباقی خریداری شده در انبارهای دولتی در خراسان است.

ساداتی نژاد با اشاره به تلاش وزارت کشاورزی برای تأمین میوه شب عید مردم، گفت: در نوروز امسال بازار میوه شرایطی آرام داشت و به محض اینکه تخلفی مطرح شد به سرعت نامه ای به دستگاه نظارتی زده شد.

وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر ضرورت حفظ حقوق مردم و بیت المال، یادآور شد: دیوان محاسبات اعلام کرد که هیچ تخلفی صورت نگرفته ، سازمان بازرسی اعلام کرد کیلویی 2هزار تومان گران ، خریداری شده است، اما همچنان 50 درصد پول را پرداخت نکرده ایم و اگر این قضیه محرز شود حتما پول آن پرداخت نخواهد شد و اجازه تضییع حقوق ملل را نخواهیم داد.

اخبار مرتبط

وزارت جهاد کشاورزی: نهاده های خریداران به سرعت تامین و تحویل می‌شود

وجود 3 میلیون تن نهاده در بنادر کشور

قیمت های جدید ذرت، جو و کنجاله سویا در سامانه بازارگاه اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha