نگرانی از شیوع کرونا در چین قیمت نفت را کاهش داد

نگرانی از شیوع کرونا در چین قیمت نفت را کاهش داد

به گزارش سراج24">سراج24؛به نقل از رویترز، به دنبال انجام یک آزمایش گسترده کرونا در چین که احتمالا به تقاضا برای نفت آسیب خواهد زد و و این نگرانی بر نگرانی در مورد عرضه کم نفت پیشی گرفته است، قیمت نفت در معاملات پرنوسان امروز کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با یک دلار و 66 سنت کاهش 105.36 دلار فروخته شد. قیمت نفت برنت روز جمعه 2.3 درصد افزایش یافته بود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با یک دلار و 97 سنت کاهش 102.82 دلار معامله شد. نفت وست تگزاس اینتر مدیت WTI روز جمعه 2 درصد افزایش قیمت داشت.

حجم مبادلات تحت تاثیر تعطیلات عمومی در بخش‌هایی از جنوب شرق آسیا از جمله قطب تجاری سنگاپور کم بود.

بازار تحت تاثیر اخبار چین که نخستین مورد زیر سویه اُمیکرون که به شدت انتقال پذیر است را در شانگهای کشف کرده و تعداد مبتلایان جدید از 52 مورد در روز گذشته به 63 مورد افزایش یافته است، متلاطم شده است.

ویوک دهار، تحلیلگر کالاهای اساسی گفت: «بازار فقط دارد به جریان خبری واکنش نشان می‌دهد و چین تا این زمان بیشترین توجه را به خود جلب کرده است.»

وی افزود: تاجران نگرانند که کشف این زیرسویه و بالاترین تعداد مبتلایان روزانه در شانگهای از ماه می به دور دیگر آزمایش همگانی منجر شود که این امر به تقاضا برای نفت آسیب می‌زند.

به منظور افزایش عرضه، جو بایدن، رئیس‌ جمهور آمریکا، این هفته با رهبران عربستان سعودی برای بهبود روابط با بزرگترین تولیدکننده نفت جهان پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه ‌نگار واشنگتن پست در سال 2018، گفتگو خواهد کرد.

دهار گفت: «دیدگاه ترمیم رابطه میان عربستان سعودی و آمریکا اهمیت دارد اما بازار انتظار ندارد، بایدن با افزایش عرضه سریع بازگردد.»

عامل دیگری بازار همچنان در مورد برنامه‌های کشورهای غربی برای تعیین سقف قیمتی نفت روسیه آشفته است، بطوری که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هشدار داد، تحریم‌های بیشتر ممکن است به عواقب «فاجعه بار» در بازار جهانی انرژی منجر شود.

عامل دیگری که توجه تاجران را جلب کرده است، تعمیر خط لوله نورد استریم یک، بزرگ ترین خط لوله حمل کننده گاز روسیه به آلمان است که از 11 تا 21 جولای متوقف خواهد شد.

اخبار مرتبط

کاهش قیمت نفت در معاملات جهانی

قیمت نفت به 107 دلار نزدیک شد

قیمت نفت به ۹۷ دلار رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha