۸۵ درصد نانوایی‌ها در مشهد دارای دستگاه کارتخوان هستند

۸۵ درصد نانوایی‌ها در مشهد دارای دستگاه کارتخوان هستند

به گزارش سراج24؛ محسن داوری صبح پنجشنبه در نشست خبری در خصوص نصب کارتخوان‌های هوشمند نان در مشهد اظهار کرد: تنها ۱۵ درصد نانوایی‌های مشهد موفق به نصب کارتخوان های جدید نشده اند که علت آن مسائل بهداشتی، مالیاتی، ثبت مشخصات صنفی و مشکلات قانونی بوده است.

فرماندار مشهد گفت: در صورت رفع مشکلات، زیرساخت و امکانات لازم برای اتصال سریع این نانوایی‌ها به شبکه فروش هوشمند نان فراهم می‌شود.

وی بیان کرد: پروانه واحدهای نانوایی که نتوانند با رفع مسائل قانونی، کارتخوانهای هوشمند نان نصب کنند، لغو شده و به واحدهای جدید و جایگزین واگذار می‌شود.

داوری اظهار کرد: قطعاً با اجرایی شدن طرح فروش هوشمند نان با کارتخوان های جدید، برخی افراد که پیش از این نان را با قیمتی بیشتر و غیرواقعی به فروش می‌رساندند زیان کرده و ممکن است مشکلاتی را در جریان اجرای طرح ایجاد کنند.

فرماندار مشهد بر تداوم نظارت بر کیفیت و وزن نان در نانوایی‌ها تاکید کرد و گفت: اتباع خارجی مقیم مشهد نیز که در طرح سرشماری اتباع شرکت کرده باشند، می‌توانند مانند سایر شهروندان از عرضه هوشمند نان یارانه‌ای استفاده کنند اما اتباع فاقد مجوز حضور قانونی در کشور، که کارت بانکی ندارند، باید نان مورد نیاز خود را با قیمت آزاد تهیه کنند.

وی افزود: مردم می‌توانند تخلفات صنفی نانوایی‌ها را با شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۳۱۷۳۰ و یا با ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۱۳۴۱۲۴ اطلاع رسانی کنند.

خرید برای اتباع عادی است

محمد میری، سرپرست جهاد کشاورزی مشهد نیز در این نشست اظهار کرد: قیمت خرید گندم از کشاورز، ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است اما گندم با نرخ ۶۰۰ تومن در سطح نانوایی‌ها توزیع می‌شود.

سرپرست جهاد کشاورزی مشهد بیان کرد: هیچ گونه تغییر قیمتی برای مردم در حوزه نان نخواهیم داشت.

وی افزود: کارتخوان‌ها قابلیت نظارت به شکل آنلاین را ایجاد می‌کند.

میری همچنین افزود: آرد به واحدی اعطا می‌شود که دارای شناسنامه صنفی باشند و اغلب واحدهای مشکل دار، مشکل شناسنامه‌ای دارند که بر اساس قانون نظام صنفی مهلت محدودی دارند تا مشکلات را حل کنند.

سرپرست جهاد کشاورزی مشهد در ادامه بیان کرد: امروز ۲۳۰۰ واحد نانوایی در مشهد وجود دارد که حدود ۹۰ درصد واحدهای مشهد مشکلات ویژه ندارند و در آن‌ها کارتخوان نصب شده است.

وی گفت: هرشب رأس ساعت ۱۲ شب، ۱۵ درصد بر مبنای میزان فروش نانوا به حساب نانوا واریز می‌شود.

میری افزود: از مردم می‌خواهیم در نانوایی‌ها شخصاً خودشان از دستگاه کارت خوان استفاده کنند.

اخبار مرتبط

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های مشهد تا ۵ مهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha