غریب‌آبادی: سالانه ۴هزار آمریکایی در زندان می‌میرند

غریب‌آبادی: سالانه ۴هزار آمریکایی در زندان می‌میرند

به گزارش سراج24؛ کاظم غریب‌آبادی ظهر امروز در حاشیه نشست تخصصی "حقوق بشر آمریکایی؛ ترور، تحریم و توحش" در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع حقوق بشر اظهار داشت: آمریکا گرفتار نقض حقوق بشر در حوزه‌های مختلف است و بزرگترین جنایات علیه بشریت را رژیم آمریکا انجام داده و نه تنها حقوق مردم آمریکا در داخل به شدت توسط آمریکایی‌ها نقض می‌شود بلکه آمریکا به صورت بسیار گسترده از تبعیض به ویژه تبعیض علیه سیاهپوستان رنج می‌برد و به طور کلی در جامعه آمریکا به سیاهپوستان به عنوان مجرم نگریسته می‌شود.

وی افزود: در آمریکا محدودیت‌هایی علیه مهاجران و پناهندگان انجام می‌دهند و میزان قتل زنان در آمریکا در سال هزار و 800 نفر و میزان مرگ و میر در زندان‌های آمریکا در سال 4 هزار نفر با وضعیت بسیار نامناسب است.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه ادامه داد: میزان مرگ و میر به سبب بکارگیری اسلحه است که در ماه حدود 3 هزار نفر است بنابراین موضوعات بسیار مختلفی را می‌توان درباره نقض حقوق بشر مردم آمریکا در داخل و عرصه بین‌المللی احصا کرد.

غریب‌آبادی تصریح کرد: میلیون‌ها نفر انسان بی‌گناه توسط آمریکایی‌ها در اثر اشغال و تجاوزگری کشته شدند و آمریکا باید پاسخگو باشد.

وی بیان کرد: بزرگترین جنایات در حق بشریت را آمریکایی‌ها با کشورهای مختلفی که اشغال و حمله کردند انجام دادند، به طوری که در عراق بیش از 2 میلیون نفر انسان بیگناه شامل 500 هزار کودک توسط اقدامات آمریکا جان خود را از دست دادند؛ در افغانستان هم همینطور است و این علملیات‌ هواپیماهای سرنشین آنها بیش از 48 هزار نفر را در 7 کشور کشته است.

غریب‌آبادی ادامه داد: آمریکا سابقه‌ سیاه و تاریکی در حوزه حقوق بشر دارد اما خود را به عنوان مدعی و پرچمدار حقوق بشر معرفی می‌کند و حقوق بشر فقط کالا و ابزار سیاسی برای آمریکا است که برای دستیابی به اهداف خود در حوزه سیاست خارجی آن را به کار می‌گیرد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه خاطرنشان کرد: رژیم‌های بسیاری در دنیا وجود دارد که با آمریکا متحد هستند و به لحاظ سیاسی مشکلی با آمریکا ندارند اما آمریکا چشم خود را به روی حقوق بشر در این کشورها بسته و کشورهایی هستند که ساختار دموکراسی و مردم‌سالاری ندارند بنابراین این سابقه برای ما روشن و برای آمریکا در حوزه حقوق بشر بسیار تاریک است.

اخبار مرتبط

آغاز تحقیقات دادستانی تهران درخصوص شبکه های فارسی زبان ضد ایرانی

پیگیر محاکمه گروهک‌های تروریستی در عرصه بین‌الملل هستیم

اجازه نمی‌دهیم بهانه‌های حقوق بشری بر مذاکرات وین اثر بگذارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha