دیدار فرزند حمید نوری زندانی ایرانی در سوئد با امیرعبداللهیان

دیدار فرزند حمید نوری زندانی ایرانی در سوئد با امیرعبداللهیان

به گزارش سراج24؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان پس از گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه سوئد، در دیداری صمیمانه با فرزند حمید نوری شهروند ایرانی بازداشتی در سوئد، اقداماتی که تاکنون در سطوح مختلف کشور و بویژه وزارت امور خارجه برای پیگیری پرونده نوری صورت گرفته، را تشریح کرد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران پرونده نوری را با حساسیت زیاد دنبال می‌کند و نهایت تلاش خود را برای آزادی ایشان به کار خواهد بست.

در این دیدار در مورد فشارها و تضییقات وارد شده بر نوری در جریان بازداشت غیر قانونی و فرآیند ناعادلانه دادگاه گفتگو بعمل آمد.

وزیر امور خارجه کشورمان استقامت و ایستادگی نوری در برابر تمامی فشارها را ستود و افزود: حمایت و دفاع از اتباع ایران در هر کجای دنیا که باشند، وظیفه ذاتی وزارت خارجه است و در این مورد نیز حداکثر تلاش خود را بکار خواهیم بست.

امیرعبداللهیان همزمان با این دیدار، تلفنی با سفیر کشورمان در سوئد نیز گفتگو نمود و ضمن کسب اطلاع از آخرین وضعیت حمید نوری، توصیه‌های لازم جهت تداوم و تقویت تلاش های حمایتی از شهروند ایرانی یادشده را ارائه کرد.

فرزند نوری نیز در این دیدار، ضمن تشکر از مساعی بعمل آمده، شرایط منجر به بازداشت و محاکمه ایشان را تشریح کرد و خواهان ادامه تلاشها برای آزاد شدن ایشان شد.

شایان ذکر است که حمید نوری شهروند ایرانی با شیادی گروهک منافقین، توسط نیروهای امنیتی سوئد بازداشت و تحت محاکمه قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

خبرنگاران و اهالی رسانه فرماندهان و سرداران لشکر جهاد تبیین هستند

توافق نهایی باید تامین‌کننده‌ حقوق ایران و رفع پایدار تحریم‌ها را تضمین‌ کند

در برخی موضوعات نیز پیشرفت‌های نسبی حاصل شده است/ مورا امروز ایده‌هایی را مطرح کرد که پاسخ آن نیازمند بررسی جامع است

0 نظر

ارسال نظر

capcha