امام جمعه چهارباغ:

نهاد امامت جمعه نهادی مطالبه گر، اهل عمل، پیگیر و خدمت‌گزار مردم است

نهاد امامت جمعه نهادی مطالبه گر، اهل عمل، پیگیر و خدمت‌گزار مردم است

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام قادر محمدی امام جمعه چهارباغ البرز گفت: نهاد امامت جمعه علاوه بر مطالبه‌گر بودن، پیگیری تا رسیدن به حصول نتیجه را نیز در اولویت کاری دارند.در نهاد امامت جمعه تنها به مطالبه لفظی بسنده نمی‌شود بلکه حضور ائمه در جلسات، عنوان کردن مطالبات در خطبه‌ها، حضور میدانی، پیگیری و حصول نتیجه نیز در دستور کار قرار دارد.

امام جمعه چهارباغ عنوان کرد: نهاد امامت جمعه بیش از 16 سال است که در شهرستان چهار باغ شکل گرفته است و به اذعان مردم بیش از یک دهه است که این نهاد منشا خیرات و برکات بسیار زیادی بوده است. نمونه بارز خدمت‌رسانی ائمه جمعه به مردم، ارتقاء سطح منطقه از حیث اجتماعی، فرهنگی، عمرانی، اقتصادی و... و تبدیل شدن به شهرستان بوده است.

وی تصریح کرد: در گذشته با عبارات دیگری از این منطقه نام برده می‌شد اما در حال حاضر به دلیل فعالیت‌ها و خدمات نهاد امامت جمعه به مردم، این شهرستان به نگین البرز و قطب کشاورزی تبدیل شده است. ائمه جمعه مطالبات، مشکلات و خواسته‌های به حق مردم را از مسئولان مطالبه می‌کنند و خواستار رعایت حقوق شهروندی می‌شوند.

امام جمعه چهارباغ البرز بیان کرد: در حوزه فرهنگی اقدامات زیادی برای منطقه انجام شده است و تعداد ائمه جماعات از 3 نفر به 47 نفر رسیده است که خود گواه ارتقا توان مطالبه‌گری است. همچنین تعداد مساجد فعال به 47 باب رسیده و 20 خانه عالم نیز در سطح شهرستان مستقر شده است. یکی از مهمترین دستاوردهای ائمه‌جمعه در این شهرستان، استقرار حوزه علمیه است که علیرغم متحمل شدن سختی‌های فراوان اما بالاخره اولین سال تحصیلی با حضور 30 طلبه در این شهرستان شکل می‌گیرد.

حجت‌الاسلام محمدی عنوان کرد: در حوزه نرم افزاری، اجتماعات، یادواره شهدا، برنامه‌های ملی و مذهبی نیز اقدامات بسیاری از طرف ائمه جمعه شکل گرفته است. در حوزه عمرانی و ساخت و ساز نیز با مطالبه‌گری ائمه جمعه، 4 باب درمانگاه شبانه‌روزی در مناطق محروم ساخته شده است و همچنین 2 مخزن 20 هزار متر مکعبی نیز بنا شده است.

امام جمعه چهارباغ البرز همچنین با اشاره به دیگر اقدامات در حوزه مطالبه‌گری و رفع نیازهای مردم منطقه، افزود: با مطالبه‌گری ائمه جمعه و پای کار آوردن خیرین، کلانتری در شهرستان احداث و فرماندهی انتظامی و سپاه برای حفظ امنیت منطقه مستقر شده است. حتی قبل از شکل‌گیری و تبدیل شدن به شهرستان، ادارات دولتی، دادگستری، دادسرا و... نیز با مطالبه‌گری و پیگیری از سوی ائمه جمعه در منطقه مستقر شده‌اند.

وی تصریح کرد: با توجه به شناخت نیازهای ورزشی و کمبود زیرساخت‌ها، مطالبه‌گری در این حوزه تا حصول نتیجه ادامه داشته و منجر به ساخت سیلو و سالن‌های ورزشی، احداث زمین‌های چمن، نصب وسایل ورزشی و ... شده است.

حجت‌الاسلام محمدی افزود: در حوزه فعالیت‌های اجتماعی به ویژه در زمان کرونا و به واسطه حمایت‌های نهاد امامت جمعه و دستور مقام معظم رهبری، 100 هزار بسته معیشتی بین مردم و جامعه هدف توزیع شده است.در حوزه سیاسی نیز ائمه جمعه در آرامش بخشی به جامعه بسیار موثر بوده‌اند و همین موضوع باعث شد تا در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری، شهرستان چهارباغ رتبه اول کشوری حضور در انتخابات را کسب کند و مورد توجه مقامات امنیتی قرار بگیرد.

امام جمعه چهارباغ البرزدر پایان عنوان کرد: نهاد امامت جمعه نهادی مطالبه‌گر، اهل عمل، پیگیر و خدمت‌گزار مردم و در کنار مردم است به گونه‌ای که مردم احساس می کنند ائمه جمعه جزئی از خودشان است و حضورشان در بین مردم همیشگی است .مردم ائمه جمعه را محرم مشکلات خود می‌دانند و همین موجب شده تا بین مردم و ائمه جمعه فاصله‌ای وجود نداشته باشد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha