عاملان کودک‌آزاری در فضای مجازی دستگیر شدند

عاملان کودک‌آزاری در فضای مجازی دستگیر شدند

به گزارش سراج24">سراج24؛محسن محمودی اظهار داشت: برابر پایش و رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی،کارشناسان پلیس فتا کلیپی را که در آن افرادی با ترغیب پسر بچه خردسالی به استعمال دخانیات و مصرف مواد مخدر از وی اقدام به فیلمبرداری می‌کردند مشاهده کردند.

وی افزود: با انتشار گسترده فیلم کودک آزاری در سطح رسانه‌ها و جریحه‌دار شدن احساسات عموم مردم  و حجم بالای گزارشات کاربران در فضای مجازی مبنی بر رسیدگی و برخورد با عاملان تولید و انتشار فیلم مذکور، پلیس فتا حسب وظایف خود رسیدگی به موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار داد.

رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد: پس از هماهنگی با مقام قضائی و اخذ دستورات لازم پیرامون موضوع پرونده قضائی برای فرد یا افراد دخیل در تولید و انتشار کلیپ کودک آزاری تشکیل شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: پس از اقدامات فنی و تخصصی توسط افسران سایبری پلیس فتا، مخفیگاه متهمان در سطح استان شناسایی و بلافاصله در یک عملیات سریع و موفق، هر سه متهم دستگیر و به مقر پلیس منتقل شدند.

محمودی گفت: پس از دستگیری متهمان و اخذ اظهارات آنان مشخص شد عاملان تولید و انتشار کلیپ استعمال دخانیات پدر کودک و دونفر از دوستان وی بود.

این مقام مسئول گفت: پس از ابراز ندامت و پشیمانی متهمان پرونده از اعمال خود که موجب آزرده خاطر شدن عموم هموطنان شده بودند پرونده قضائی آنان تکمیل و جهت سیر مراحل قانونی  به دستگاه قضایی معرفی شدند.

وی به مجرمان سایبری هشدار داد و گفت: هر شخصی که بخواهد در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با تولید و انتشار کلیپ های آزار و اذیت کودکان و یا سایر محتوای غیرقانونی موجب تشویش اذهان عمومی و آزرده خاطر شدن هموطنان شوند پلیس فتا با قاطعیت در چهارچوب قانون با این افراد برخورد خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد : بر روی پیامک ها و لینک های جعلی ارسال شده تحت هیچ شرایطی کلیک نکرده و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدید مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  WWW.Cyberpolice.ir  و یا تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره 096380 گزارش کنید.

اخبار مرتبط

احتمال رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

شصت و پنجمین شماره‌ی مجله «سایبرنما» منتشر شد

فیبرنوری در ۸ شهر دیگر به راه افتاد

0 نظر

ارسال نظر

capcha