چین:

پکن قصد تسلط بر کره ماه را ندارد

پکن قصد تسلط بر کره ماه را ندارد

به گزارش سراج24؛ به نقل از اسپوتنیک، ادعاهای رئیس سازمان ناسا در خصوص تلاش چین برای تسلط بر کره ماه، با واکنش وزارت خارجه این کشور همراه شد.

«ژائو لیجیان» روز دوشنبه در جریان کنفرانس خبری وزارت خارجه چین به آمریکا توصیه کرد از تحقیر برنامه فضایی چین دست بردارد.

سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن رد ادعاهای اخیر «بیل نلسون» رئیس سازمان ناسا گفت که برخی از مقامات آمریکایی به طور مرتب به فعالیت‌های فضایی عادی و منطقی چین تهمت می‌زنند. طرف چینی با چنین اظهارات غیرمسئولانه ای به شدت مخالفت است.

ژائو تاکید کرد که از این مقام آمریکایی می‌خواهیم که مسئولیت‌هایی، که از یک قدرت بزرگ انتظار می‌رود، به طور مؤثر عهده دار شود و به نظرات و اقدامات منفی خود آمریکا در زمینه فضا به طور جدی پرداخته و آن را اصلاح کند.

دیپلمات ارشد چین یادآور شد که کشورش همواره حامی استفاده مسالمت آمیز از فضا بوده و مخالف نظامی سازی و رقابت تسلیحاتی در فضا بوده است.

رئیس ناسا روز شنبه در مصاحبه‌ای به روزنامه بیلد آلمان گفت که چین می‌تواند روزی روی ماه فرود بیاید و آن جا را به عنوان قلمرو خود اعلام کند. این مقام آمریکایی همچنین در ادعاهای خود آورد که فضانوردان چینی در حال آموزش نحوه نابودی ماهواره‌های کشورهای دیگر هستند.

نلسون مدعی شد که باید بسیار نگران (روزی باشیم که) چین روی ماه فرود آید و بگوییم اکنون (کره ماه) متعلق به جمهوری خلق چین است.

اخبار مرتبط

درخواست ۷۰ اقتصاددان بین المللی از آمریکا برای آزادسازی دارایی‌های افغانستان

در صورت موافقت طرف‌ها با پیش نویس اتحادیه اروپا برجام احیا می‌شود

سید حسن نصرالله: مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرد که رژیم صهیونیستی شکست پذیر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha