امیرعبداللهیان در گفتگو با همتای فرانسوی:

طرف آمریکایی‌ بدون ابتکار در دوحه حضور یافت

طرف آمریکایی‌ بدون ابتکار در دوحه حضور یافت

به گزارش سراج24؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و خانم "کاترین کولونا"، وزیر امور خارجه فرانسه، در خصوص مهمترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور در عرصه دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی به‌صورت تلفنی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک انتصاب خانم کاترین کولونا به‌عنوان وزیر امور خارجه فرانسه، ابراز کرد: امیدواریم با تلاش دو طرف، شاهد توسعه مناسبات در عرصه‌های گوناگون باشیم.

امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان برای ارتقای سطح همکاری‌ها بر اساس احترام و همکاری متقابل تأکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به گفتگوهای رفع تحریم‌ها در وین و دوحه اظهار داشت: ارزیابی ما از گفتگوهای اخیر دوحه مثبت است، اما باید دید طرف آمریکایی چگونه می‌خواهد از فرصت دیپلماسی بهره گیرد، اکنون مسیر دیپلماسی باز است. ما برای رسیدن به نقطه نهایی توافقی خوب و پایدار، جدی و صادق هستیم و همواره در مذاکرات، پیشنهادات و ایده‌های مثبت خود را مطرح کرده‌ایم. 

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه خاطرنشان کرد: طرف آمریکایی‌ بدون رویکرد مبتنی بر ابتکار و پیشرفت در دوحه حضور یافت، معتقدیم نباید جای ابتکار سیاسی را، تکرار مواضع قبلی پر کند.

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره به تعهدات خود پایبند بوده است و انتظار دارد طرف‌های مقابل نیز به تعهدات خود به‌درستی عمل نمایند.

وزیر امور خارجه فرانسه نیز در این گفتگو از وجود روابط خوب بین تهران و پاریس استقبال کرد و بر ضرورت تداوم مذاکرات هسته‌ای و لغو تحریم‌ها تأکید کرد. 

خانم کاترین کولونا اضافه کرد: باید از فرصت گفتگو و مذاکره استفاده کنیم و برای رسیدن به توافقی که مورد رضایت همه طرف‌ها باشد، تلاش کنیم.

وزیر خارجه فرانسه نیز گفت: ما معتقدیم پنجره دیپلماسی همچنان باز است و باید از آن به بهترین شکل استفاده کنیم تا توافق حاصل شود. انجام توافق، بهتر از نداشتن توافق است.

وی همچنین ابراز کرد: امیدواریم سفرای جدید دو کشور به‌زودی فعالیت خود را آغاز نمایند تا روند توسعه همکاری‌ها و مناسبات دو کشور بیش از پیش تسریع شود.

 

اخبار مرتبط

امروز جهان از نظر صلح و امنیت بین المللی در شرایط شکننده ای قرار دارد

امیرعبداللهیان: انتفاع اقتصادی ایران از توافق مورد توجه جدی تیم مذاکره کننده است

حل نشدن مسئله حق آبه ایران روی همکاری‌های دو کشور تاثیر منفی دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha