بحران جهانی انرژی؛ رهبران ۸۴ بنگاه اقتصادی فرانسه بیانیه دادند

بحران جهانی انرژی؛ رهبران ۸۴ بنگاه اقتصادی فرانسه بیانیه دادند

به گزارش سراج24؛ از هفته نامه فرانسوی لو ژورنال دو دیمناش (Le Journal du dimanche)، این بیانیه به امضای روسای نهادهایی بزرگی همچون شرکت برق چند ملیتی فرانسه (EDF)، شرکت چندملیتی فرانسوی آنژی Engie (فعال در حوزه انتقال انرژی، تولید و توزیع برق، گاز طبیعی، هسته‌ای و انرژهای تجدیدپذیر و نفت) و همچنین شرکت چندملیتی توتال انرژی (غول فعال در حوزه انرژی و نفت و یکی از هفت شرکت بزرگ این حوزه) نیز رسیده است.

امضاءکنندگان این بیانیه خواستار هوشیاری در مصرف انرژی برای مقابله با تنش‌های عرضه و افزایش قیمت‌ها شدند.

در همین پیوند، برخی چهره‌ها از جمله ژان-برنارد لِوی (Jean-Bernard Lévy) مدیرعامل شرکت برق فرانسه درخواست کردند که این راهبرد به پاسخی خاص از سوی شهروندانی که با بحران انرژی مواجه شده‌اند محدود نشود؛ بلکه به شکل یک رویکرد جهانی که اقتصاد را به یک مدل انتخابی و سازمان یافته متعهد می‌کند، دنبال شود.

این بیانیه اضافه می‌کند: این چالشی است که ما رهبران حوزه کسب و کار، تصمیم گرفته‌ایم به طور جمعی با آن روبرو شویم و اکنون بیش از هر زمان دیگری متقاعد شده‌ایم که تعادل با کمبود یا کاهش و افول مترادف نیست بلکه پاسخی به حیاتی‌ترین معادله عصر کنونی است که باید در قلب تمام راهبردهای سیاسی قرار گیرد.

امضاءکنندگان این بیانیه تاکید دارند: ما معتقدیم که سازمان‌هایمان می‌توانند نقش اساسی در این تحول ایفا کنند؛ چراکه در نظر گرفتن تعادل و هوشیاری در مصرف فقط در مقیاس فردی و از طریق کاهش گرمایش یا تهویه مطبوع کافی نخواهد بود.

این بیانیه اضافه می‌کند: ما معتقدیم که تعادل مستلزم تغییر الگوی واقعی است که ما در زیرمجموعه های خود به شکل "پذیرش انجام کارهای کمتر با بازدهی بهتر" دنبال می‌کنیم.

اخبار مرتبط

واژه "اسرائیل" از بخش فروش بلیط جام جهانی قطر در سایت فیفا حذف شد

آمریکا باید به نگرانی‌های منطقی ایران درباره بازگشت به برجام پاسخ دهد

جنگ برای آمریکا ابزار سلطه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha