فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه:

حمله به هواپیمای مسافربری مصداق بارز حقوق بشر آمریکایی بود

حمله به هواپیمای مسافربری مصداق بارز حقوق بشر آمریکایی بود

به گزارش سراج24؛ سردار عباس غلامشاهی‌ فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت و نکوداشت یاد و خاطره شهدای ایرباس اظهار داشت: 34 سال پیش در 12تیرماه بزرگ‌ترین فاجعه هولناک  و جنایت در تاریخ بشری به وقوع پیوست که قطعا بر پیشانی استکبار جهانی خواهد ماند.

وی افزود: 290 مسافر و خدمه بی‌گناه و مظلوم که هیچ موضوعیتی در خصوص جنگ و نبرد نداشتند توسط ناو وینسس آمریکایی مورد هدف قرار گرفتند.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه این فاجعه ننگین قطعا باعث روسیاهی سردمداران و نظامیان آمریکایی شده است، تصریح کرد: کارشناسان و تمامی کسانی که الفبای ناوبری هوایی و دریایی می دانند، اذعان می‌کنند که ساده‌ترین کار، شناسایی هواپیمای مسافربری از هواپیمای جنگی است.

غلامشاهی ادامه داد: ناو پیشرفته وینسس آمریکا به سیستم پیشرفته کشف، رهگیری و ردیابی مجهز بود که امکان شناسایی 100 هدف را داشته است.

وی افزود: پس از مورد هدف قراردادن هواپیمای مسافری به دروغ ادعا کردند که هواپیمای F14 در ایران مورد اصابت موشک قرار گرفت.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: جسم‌های تکه تکه شده بیش از 66 کودک زیر 12 سال و 55 زن بی گناه در چنین روزی بر روی آب‌های نیلگون خلیج فارس شناور شد.

غلامشاهی تشویق کارکنان و دادن مدال افتخار به کاپیتان ناو وینسس را از دیگر جنایت‌های آمریکایی‌ها دانست و افزود: امروز آمده‌ایم تا ادعای دروغین سردمداران به ظاهر حقوق بشر را افشا کنیم تا عالمیان به ویژه ‌نسل جوان ایران غیور بدانند که  این اتفاق مصداق و عینیت بارز حقوق بشر آمریکایی است.

وی تاکید کرد: این اتفاق داستان‌سرایی و رجز‌خوانی نیست بلکه واقعیتی است که در طول تاریخ نسل به نسل باید گفته بشود و عجیب‌تر این است که 5 کشور دیگر هم با سند و مدرک از این جنایت آسیب دیده‌اند.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه ما ملت شهادت و پیرو مکتب امام حسین(ع) هستیم، خاطر نشان کرد: فریاد دادخواهی مظلومان را به همه دنیا می رسانیم و به جوانان اعلام می کنیم که این گوشه ای از خباثت آمریکایی‌هاست.

اخبار مرتبط

انهدام باند انحرافی عرفان حلقه توسط اطلاعات سپاه

نهضت حسینی در حال گسترش است

بیانیه سپاه در محکومیت‌ جنایت‌ صهیونیست‌ها در غزه

0 نظر

ارسال نظر

capcha