وزیر ارتباطات:

ایجاد 20 میلیون پورت پرسرعت فیبرنوری در راستای تحقق شبکه ملی اطلاعات است

ایجاد 20 میلیون پورت پرسرعت فیبرنوری  در راستای تحقق شبکه ملی اطلاعات است

به گزارش سراج24؛ عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌ وگو با فارس در پاسخ به این سوال که اکنون که وزارت ارتباطات توسعه شبکه فیبر نوری در سراسر کشور را در دستور کار دارد، برنامه اجرایی وزارت برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات چیست؟ گفت: شبکه ملی اطلاعات دارای چند بال است که یکی از آنها ارتباطات پرسرعت و امن و بال دیگر خدماتی است که روی این شبکه ارائه می شود.

وی افزود: توسعه شبکه فیبرنوری و ایجاد زیرساخت مناسب برای این شبکه در سراسر کشور یکی از الزامات شبکه ملی اطلاعات است.

وی تصریح کرد: ارتباطات پرسرعت، باکیفیت و امن مردم بر بستر این شبکه که FTTX  نام دارد و تا درب منازل و کسب و کارها کشیده خواهد شد، برقرار می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: هدف گذاری هایی که در برنامه توسعه فیبرنوری دیده شده است مطابق با اهداف شبکه ملی اطلاعات است. 

زارع پور توضیح داد: برای مثال در شبکه ملی اطلاعات ارائه اینترنت ثابت با حداقل سرعت 25 مگابیت بر ثانیه هدف گذاری شده است که در برنامه توسعه فیبر نوری هم ایجاد 20 میلیون پورت فیبر نوری با حداقل سرعت 50 مگابیت بر ثانیه پیش بینی شده است.

وی گفت: یعنی تا 3 سال آینده حداقل 20 میلیون دسترسی پورت فیبرنوری با حداقل سرعت 50 مگابیت بر ثانیه برای مردم کشور فراهم می شود که در راستای تحقق شبکه ملی اطلاعات است.

به گزارش فارس، برخی از کاربران سامانه فارس من با ثبت سوژه در این سامانه خواستار تسریع در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات شده اند.

اخبار مرتبط

تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال ۱۴۰۴

افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت شبکه اینترنت تا شش ماه آینده

ماهواره طلوع ۳ تحویل سازمان فضایی ایران شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha