امیرعبداللهیان:

روابط تهران و دمشق راهبردی است

روابط تهران و دمشق راهبردی است

به گزارش سراج24؛ عبداللهیان که در کنفرانس مطبوعاتی با فیصل المقداد همتای سوری خود در دمشق سخن می گفت، افزود: ما با تمام توان در کنار سوریه در برابر تروریسم ایستاده ایم.

وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر این که تهران آماده هر گونه ارائه طرحی برای حل سیاسی بحران سوریه است، گفت: ما مخالف هرگونه اقدام نظامی در سوریه هستیم.

وی با اشاره به دیدار دوساعته امروزش با بشار اسد رییس جمهوری سوریه، تصریح کرد که در این دیدار، روابط دوجانبه و تحولات منطقه را بررسی کرده است.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: ایران تمام تلاش خود را برای جلوگیری از وقوع جنگ نظامی در شمال سوریه به کار خواهد بست.

وی به دیدار چند روز گذشته خود به آنکارا اشاره کرد و افزود: با مقامات ترکیه صحبت و به آنان تأکید کردم که تنها راه حل [برای رفع نگرانی آنکارا] انجام گفت وگو میان مقامات امنیتی ترکیه و سوریه خواهد بود.

امیرعبداللهیان با اشاره به این که هرگونه انجام عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، موجب بی‌ثباتی در منطقه خواهد شد، هرگونه دخالت بیگانه در منطقه را نادرست و موجب پیچیده تر شدن اوضاع در منطقه دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت که سوریه در خط مقدم مقابل صهیونیست های اشغالگر ایستاده است و ما حمایت قاطع خود را از مقاومت برای تضمین امنیت پایدار در منطقه انجام می‌دهیم.

وی روابط تهران و دمشق را راهبردی خواند و تصریح کرد که در دیدارش به سوریه به موضوعات مورد اهتمام مشترک میان دو کشور به ویژه همکاری بلندمدت در زمینه اقتصادی پرداخته شده است.

فیصل المقداد نیز در این باره گفت: ما تلاش‌ کشورهای غربی برای توسعه دایره تروریسم و جنگ را در برخی مناطق محکوم می‌کنیم.

وزیر امورخارجه سوریه تصریح کرد: ما به برادران فلسطینی‌مان می گوییم که ما در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی در کنار شما هستیم.

المقداد، خطاب به اشغالگران صهیونیست هشدار داد: ما مرز داریم و می توانیم با حملات شما مقابله کنیم.

وزیر امور خارجه سوریه همچنین اظهار کرد که با عبداللهیان در خصوص مسیر مذاکرات ژنو و آستانه صحبت کرده است و دولت دمشق، موافق تهران برای طی کردن این دو مسیر است.

المقداد همچنین گفت که در این دیدار، در مورد روابط دوجانبه و بهبود روابط بین کشورهای همسایه گفت وگوی عمیقی انجام شده است.

 سخنان المقداد چند ساعت پس از حمله دیگر رژیم صهیونیستی به سوریه صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

در صورت موافقت طرف‌ها با پیش نویس اتحادیه اروپا برجام احیا می‌شود

سید حسن نصرالله: مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرد که رژیم صهیونیستی شکست پذیر است

هیچ موضوع لاینحلی در دستور کار مذاکرات وین نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha