برق‌دار شدن پست های فوق توزیع مناطق زلزله‌زده هرمزگان/ برق ۲۵ روستا قطع است

برق‌دار شدن پست های فوق توزیع مناطق زلزله‌زده هرمزگان/ برق ۲۵ روستا قطع است

به گزارش سراج24؛مدیرکل نظارت بر مهندسی و راهبری شبکه برق در خصوص زمین لرزه هرمزگان گفت: اطلاعات اولیه حاکی از آن است که تخریب ها بیشتر در مناطق روستایی بوده و باعث آسیب به شبکه های برق شده است.

مسعود صادقی، مدیرکل نظارت بر مهندسی و راهبری شبکه برق اظهار داشت: زمین لرزه بامداد امروز در هرمزگان که در منطقه ای به نام سایه خوش حدفاصل بندرخمیر و بندر لنگه رخ داده، باعث تخریب منازل در خانه های روستایی شده است.

وی با بیان اینکه "زمین لرزه همان ساعات اولیه باعث از مدار خارج شدن 5 پست فوق توزیع منطقه شده بود"، خاطرنشان کرد: با تلاش های پرسنل برق در استان هرمزگان، پست های فوق توزیع هم اکنون در مدار هستند.

صادقی با اشاره به این که در صورت نیاز،  اکلیپ های عملیاتی از استان های همجوار نیز به هرمزگان اعزام خواهد شد ادامه داد: اکیپ های عملیاتی برق در هرمزگان آماده باش هستند و براساس نیاز در منطقه زلزله زده نیز حضور دارند  اما تاکنون اعلام نیازی از هرمزگان برای اعزام اکیپ عملیاتی از سایر استان ها انجام نشده  است.

مدیرکل نظارت بر مهندسی و راهبری شبکه برق تصریح کرد: مدیرعامل توزیع برق هرمزگان و مدیران مرتبط از ساعت ابتدایی در منطقه حاضر شده و به بازدید میدانی و ارزیابی خسارت ها مشغول هستند.

وی افزود: بررسی های اولیه نشانگر آن است که برق حدود 25 روستا در منطقه زلزله زده به دلیل ریزش آوار که باعث شکستگی پایه های برق و سیم پارگی شده، قطع است.

صادقی خاطرنشان کرد: عملیات امداد رسانی که از همان دقایق اولیه آغاز شده بود، همچنان ادامه دارد و کارها تا برق‌دار شدن همه مناطق و منازل ادامه خواهد یافت.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha