تعمیرات 70 ساعته یک نیروگاه در 13 ساعت به اتمام رسید

تعمیرات 70 ساعته یک نیروگاه در 13 ساعت به اتمام رسید

به گزارش سراج24؛ تامین برق در فصل گرم با دشواری‌های بسیار همراه است که یکی از این دشواری‌ها حفظ روند تولید نیروگاه‌های بزرگ در هنگام کار با حداکثر ظرفیت به شمار می‌رود.

در همین راستا، هفته گذشته در یکی از نیروگاه‌های بزرگ جنوب غرب کشور که 35 درصد از برق استان خوزستان را تامین می‌کند، اختلالی در سیستم بویلرها به وجود آمد که زمینه توقف فعالیت واحد نیروگاهی را فراهم می‌کرد.

فشار در لوله‌های آسیب دیده بویلر بر اساس مستندات فنی بالای 25 بار بود و دمای محیط حضور این تجهیزات در هنگام توقف فعالیت به نزدیک 80 درجه سانتیگراد می‌رسید.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، تعمیرات این ناحیه به دلیل زمان‌بری سرد شدن محیط فعالیت نزدیک به 70 ساعت برآورد می‌شد، اما با حضور جهادی نیروهای تعمیرات نیروگاه عملیات رفع نقص بویلرها پیش از کاهش دمای محسوس محیط آغاز شد و عملیات 70 ساعته تعمیرات در کمتر از 13 ساعت به اتمام رسید.

به گزارش فارس، تامین برق پایدار در فصل تابستان و جلوگیری از ایجاد مشکل برای مردم سبب شد تا شاهد فعالیت کارگران در دمای 80 درجه سانتی‌گراد باشیم و همچنین اختلالی در تامین برق و پایداری شبکه ایجاد نشود.

اخبار مرتبط

احداث ۶ هزار مگاوات نیروگاه برای مدیریت مصرف برق در تابستان

سخنگوی صنعت برق: مشکلی در تامین برق وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha