تعیین زمان برگزاری انتخابات سراسری در اراضی اشغالی

تعیین زمان برگزاری انتخابات سراسری در اراضی اشغالی

به گزارش سراج24؛ نمایندگان رژیم صهینیستی اول ماه نوامبر (دهم آبان) را به عنوان زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در اراضی اشغالی تعیین کرده‌‌اند.

به گزارش عرب 48، نمایندگان رژیم صهیونیستی امروز در نشستی برای قرائت دوم و سوم لایحه انحلال کنست زمان برگزاری انتخابات سراسری را یکم نوامبر اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، 92 عضو کنست از مجموع 120 عضو به انحلال این نهاد صهیونیستی و رفتن به سمت برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام رای مثبت دادند.

پایگاه خبری  i24 پیشتر گزارش داده بود که پس از توافقات میان ائتلاف حاکم در تل‌آویو و مخالفان درخصوص انحلال کنست، انتظار می‌رود که قانون مربوط به آن امروز در قرائت‌های دوم و سوم تصویب شود و «یائیر لاپید» به جای «نفتالی بنت» نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو معرفی شود.

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر مستعفی رژیم صهیونستی شامگاه چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در انتخابات آتی این رژیم نامزد نخواهد شد.

حدود 10 روز پیش بود که «نفتالی بنت» نخست وزیر و «یائیر لاپید» وزیر خارجه صهیونیستی در بیانیه‌ای مشترک گفتند همه راه‌ها برای ثبات‌ بخشیدن به ائتلافشان را که از یک سال پیش تشکیل شده بود امتحان کرده‌اند اما انحلال کنست و برگزاری انتخابات مجدد بهترین راه است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گزارش داد دو طرف توافق کرده‌اند کنست را منحل کرده و لاپید را به عنوان نخست‌وزیر منصوب کنند.

این پنجمین انتخابات در فلسطین اشغالی در سه سال و نیم گذشته خواهد بود.

خبرگزاری «رویترز» امروز گزارش داد که گام‌های دوم و سوم برای انحلال کامل کنست امروز پس از تعیین زمان انتخابات به رأی گذاشته خواهد شد.

منابع نزدیک به نفتالی بنت به جروزالم‌پست گفته‌اند هدف لاپید و بنت برگزاری انتخابات بر اساس شرایط خودشان است تا مجبور نشوند به شرایط تحمیل‌شده از سوی «بنیامین نتانیاهو»، رهبر مخالفان کابینه تن دهند.

بنیامین نتانیاهو در بیانیه‌ای گفت: کابینه نفتالی بنت به شدت در مسائل امنیتی، سیاسی و اقتصادی شکست خورده است.نتانیاهو اعلام کرده که قصد دارد یک کابینه ائتلافی گسترده تشکیل دهد.

اخبار مرتبط

ما باید به مردم فلسطین و اوکراین به یک اندازه اهمیت بدهیم

رویترز: آتش بس غزه تا ساعاتی دیگر اجرایی می شود

شمار شهیدان نوار غزه به ۳۲ نفر رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha