رئیس سازمان سینمایی:

۲۲۰ شهر بالای ۵۰ هزار نفر هیچ سالن سینمایی ندارند

۲۲۰ شهر بالای ۵۰ هزار نفر هیچ سالن سینمایی ندارند

به گزارش سراج24؛ محمد خزاعی معاون وزیر معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی ظهر امروز در نشست راهبردی سینمای استان کرمان که به ریاست محمدمهدی فداکار استاندارکرمان و جمعی از مسئولان در محل سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: استاندار کرمان در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت داشته و در این زمینه تجربه و تسلط دارد.

وی با بیان اینکه دفاتر سینمای جوان کشور به همت آقای فداکار استاندار کرمان، تاسیس شد و اقدام بسیار خوبی برای توسعه فعالیت های سینمایی کشور شده است، گفت: شورای عالی سینما بعد از حدود 12 سال دوباره فعالیت خود را آغاز کرده و احیا شده است.

معاون وزیر معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه شورای هنر نیز تعطیل بود که امروز احیا شده است، بیان کرد: تجهیز استان‌های کم برخوردار در حوزه سینمایی در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه بازدید از استان‌ها و شنیدن صحبت‌های سینماگران را در برنامه قرار دادیم و در مرحله اول بازدید از 10 استان انجام می‌شود، افزود: 600 سینمای فعال در کشور داریم که تعداد مناسبی نیست و با توجه به جمعیت کشور به 3 هزار سالن سینمایی نیازمند هستیم.

خزائی با اشاره به اینکه 220 شهر با جمعیت بالای 50 هزار نفر داریم که هیچ سالن سینمایی ندارند، ادامه داد: استعدادهای شهرستانی بسیار خوب است که اگر امکانات داشته باشند مجبور به مهاجرت به تهران نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه استان کرمان در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی مشکلات زیادی دارد، گفت: سالن سینما مخاطب نمی‌آورد اما به هر حال مطالبه عمومی استان وجود سالن‌های سینمایی است که مطالبه به حقی در حوزه زیرساختی است.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه سینماهای استان کرمان باید با تجهیزات نوین به‌روز رسانی شود، افزود: دفتر سینمای جوان در جنوب استان کرمان نداریم که این دفتر در جیرفت راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه 380 میلیون تومان اعتبار در استان کرمان در حوزه فیلم کوتاه اختصاص داده شده است، گفت: به هر میزان اعتبار استانی گذاشته شود ما هم اعتبار خواهیم گذاشت.

خزائی با اشاره به اینکه با مشارکت استانداری آماده تولید یک فیلم برای شخصیت‌های برجسته استان کرمان هستیم، ادامه داد: کرمان سالن مدرن جدید سینمایی ندارد و نیاز است که یک سالن جدید مدرن سینمایی در کرمان احداث شود.

اخبار مرتبط

«شفافیت مالی سینما» در کما

حاشیه‌ها می‌آیند و می‌روند، اما...

هشدار محمد خزاعی درباره تصویر «ایران» در سینما/ میلی نباشیم!

0 نظر

ارسال نظر

capcha