عین‌الهی: قیمت داروهای سرطانی تغییری نمی‌کند

عین‌الهی: قیمت داروهای سرطانی تغییری نمی‌کند

به گزارش سراج24؛ بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت صبح امروز در جمع اصحاب رسانه اصفهان، از ثبات قیمت دارویی بیماران سرطانی خبر داد و اظهار داشت: سرطان  یکی از شایع‌ترین مشکلات سیستم بهداشت و درمان کشور است و اکثر داورهای بیماران سرطانی وارداتی هستند و با نوسانات قیمت  دلار، دچار تغییرمی‌شوند. به همین دلیل براساس توافقی انجام شده هیچ تغییری در وضعیت قیمت دارو‌هایی سرطانی که از خارج وارد می‌شد به لحاظ ارز ترجیحی اتفاق نمی‌افتد و قیمت‌ها تغییری نمی‌کند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه آمار دقیقی از میزان گستردگی سرطان در کشور نداریم و بسته به نوع سرطان تعداد مبتلایان متفاوت هستند، در نتیجه مهم‌ترین مسئله امروز پیشگیری از این بیماری است. متاسفانه امروز با شیوع سرطان در زنان بویژه سرطان سینه مواجه هستیم و به همین دلیل مراکز متعددی برای پیشگیری و درمان این مسئله در نظر گرفته شده است تا سرطان در مراحل ابتدایی شناسایی شود و منجر به درمان و کاهش سرطان سینه در کشور شود.

وزیر بهداشت با اشاره به روند اجرای 220 بیماستان در حال تکمیل گفت: تاکنون 120 هزار میلیارد ریال برای گسترش بیمارستان‌های در حال تاسیس اختصاص داده شده که پیش بینی می‌شود تا دو سال آینده تکمیل و بهره‌برداری شود.

افتتاح 5 طرح درمانی، بهداشتی و خدماتی در بیمارستان سیدالشهدا(ع)

به گزارش تسنیم، با حضور وزیر بهداشت در مجتمع آموزشی درمانی و پژوهشی بیمارستان سیدالشهدای اصفهان به منظور توسعه خدمات تخصصی، درمانی، توسعه بخش‌های بالینی و رادیو آنکولوژی این بیمارستان 5 طرح آموزشی، درمانی و خدماتی به دست دکتر عین‌الهی روبان چینی شد.

این طرح‌ها شامل بخش پیوند سلول‌های بنیادی، ساختمان توسعه بخش رادیوتراپی، دستگاه شتاب دهنده توموتراپی، دستگاه شتاب دهنده با انرژی بالا، سی تی سیمولاتور، اتاق تمیز، سایت آموزشی مرکز مهارت‌های بالینی، کلینیک سرپایی مراقبت‌های حمایتی و تسکینی و دستگاه ماموگرافی دیجیتال است که با کمک حدود دو هزارو 625 میلیارد ریال خیران سلامت تکمیل و بهره‌برداری شده است.

بر همین اساس ساخت، تجهیز و راه‌اندازی اتاق تمیز آماده سازی ایمن و استاندارد داروی شیمی درمانی با زیر بنای به وسعت 60 متر مربع و با اعتباری 10 میلیارد ریال، احداث ساختمان توسعه بخش رادیو آنکولوژی با اعتبار 160 میلیارد ریال با زیر بنای 10 هزار متر مربع، بهره‌برداری از دستگاه سی تی سیمولاتور با اعتبار 200 میلیارد ریال، تجهیز و بهره‌برداری از بخش پیوند سلول‌های بنیادی با 6 تخت استاندارد و با قابلیت پیوند اتولوگ و آلوژن و با زیر بنای 520 متر مربع و با اعتبار 30 میلیارد ریال، بازسازی بونکر شماره 2 و نصب، راه‌اندازی و بهره‌برداری از دستگاه شتاب دهنده توموتراپی ( Radixact9) با اعتبار 800 میلیارد ریال از این جمله موارد است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این آئین از بخش های مختلف درمانی این بیمارستان بازدید کرد و در جریان روند خدمات درمانی به بیماران سرطانی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

پیش‌بینی تدابیر ویژه برای خدمت‌رسانی به زائران پیاده رضوی

نجات ۳۰ درصد از قربانیان سرطان با راه‌حلی جدید

گفتگوی وزرای بهداشت ایران و عراق درباره سلامت زائران اربعین

0 نظر

ارسال نظر

capcha