رئیس سازمان سنجش:

فروشندگان سؤالات جعلی کنکور بازداشت شدند/ شرکت یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر در کنکور ۱۴۰۱

فروشندگان سؤالات جعلی کنکور بازداشت شدند/ شرکت یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر در کنکور ۱۴۰۱

به گزارش سراج24؛ عبدالرسول پورعباس صبح امروز در حاشیه بازدید وزیر علوم از محل برگزاری کنکور در دانشگاه خوارزمی کرج  در مورد آخرین وضعیت تعداد داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون کنکور، اظهار داشت: در آزمون امسال یک میلیون و 480 هزار نفر مجموع تعداد شرکت‌کنندگان در کنکور هستند.

وی افزود: این میزان نسبت به  به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش ظرفیت داشته است.

رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه  امروز حدود 558 هزار نفر در کنکور شرکت کردند، بیان کرد: 148 هزار نفر از شرکت کنندگان در رشته ریاضی و 412 هزار نفر از گروه انسانی هستند.

پروعباس با بیان اینکه فردا شلوغ‌ترین روز کنکور است، عنوان کرد: فردا 579 هزار نفر در گروه علوم تجربی شرکت  می کنند که حدود 30 هزار نفر بیشتر از تعداد داوطلبان امروز است.

وی با بیان اینکه در کنکور روز گذشته هنر مشکلی خاصی نبوده است، ادامه داد: برخی از داوطلبانی که در سر جلسه با خود گوشی تلفن همراه داشتند از شرکت در کنکور محروم شدند.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه از قبل اعلام شده بود که دستگاه آشکارساز در محل برگزاری کنکور برای حفاظت از آزمون مستقر است، افزود: تعدادی از گروه‌هایی که اقدام به فروش سؤالات جعلی کنکور بودند توسط پلیس فتا بازداشت شدند و این موضوع جای تقدیر از زحمات پلیس را دارد.

اخبار مرتبط

تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ منتشر شد

دستگیری ۸۰۰ متقلب در کنکور ۱۴۰۱

مصوبه شورا درباره کنکور ۱۴۰۲ را به بهترین نحو اجرا می کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha