بحران در ساختار امنیتی رژیم اسرائیل

بحران در ساختار امنیتی رژیم اسرائیل

به گزارش سراج24؛ روزنامه یدیعوت آحارانوت در گزارشی که در شماره امروز سه شنبه آن منتشر شده، اعلام کرد دست کم 114 افسر گارد مرزی اسرائیل طی سال گذشته استعفای خود را تقدیم کردند در حالی که از اوایل سال جاری میلادی هم شمار افراد مستعفی به 71 نفر رسیده است.

به نوشته این رسانه عبری زبان، جهش بزرگی که در موارد استعفا در نیروهای گارد مرزی اسرائیل شاهد آن هستیم، بیانگر بحرانی است که در نیروهای انتظامی فعال به وجود آمده و نشانگر میزان نگرانی و تشنجی است که این ساختار از آن رنج می‌برد.

احارانوت در توضیح این امر افزود: داده‌های خطرناک و سختی از نیروهای انتظامی اسرائیل به دست می‌‌آید، امری که باعث شد رئیس پلیس دستور کاهش مدت آموزش از هفت ماه به تنها هفت هفته را صادر کند.

رسانه عبری زبان با اشاره به افزایش عملیات ضد صهیونیستی و درگیری مبارزان فلسطینی در شهر قدس و شهرهای کرانه باختری افزود، در حالی که شاهد افزایش ماموریت‌های پلیس هستیم، حقوق این نیروها نیز در سایه افزایش مخارج بسیار پایین است.

منبع مذکور اشاره کرد که 114 تن از افسران گارد مرزی در سال 2021 استعفا دادند و از آغاز سال جاری تاکنون نیز 71 افسر دیگر استعفا داده‌اند.

وبگاه روتر هم در گزارشی در این رابطه خبر داد از ابتدای سال جاری شمار افراد مستعفی از نیروهای پلیس 400 نفر استعفا کرده‌اند که پیش بینی می‌شود این رقم تا پایان سال 2022 به مرز یک هزار نفر هم برسد.

اخبار مرتبط

حمله صهیونیست‌ها به سوریه محکوم است/ باید در برابر زورگویی تل‌آویو متحد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha